Rezervasyon işleminiz artık çok kolay !

Değerli üyelerimiz,

2015 yılına girerken yaptığımız yeniliklere birini daha ekledik. Nisan ayında açılışı yapılacak Yalova Thermal Palace otelimizin ilk etabı için rezervasyon almaya başladık. Üyelerimizin rahatça kullanabilecekleri www.karaderiligroup.com içerisindeki rezervasyon formu sayesinde rezervasyonlar anlaşılır ve kolay şekilde alınacaktır. Şuan sadece Yalova Thermal Palace için hizmet veren form kısa bir süre sonra diğer tesislerimizin de entegrasyonu ile tam donanımlı hale gelecektir. Sizlere daha kolay ve güvenilir hizmet vermek adına faaliyetlerimiz devam edecektir.

 

Astım hastalarının rahatlıkla kullanabildiği “kaplıca”

Emet ilçesinde bulunan üstü açık kaplıca havuzları sayesinde, astım hastaları buhara maruz kalmadan 12 ay boyunca termal keyfi yaşayabiliyor – İşletme Müdür Yardımcısı Hügül: “Yosun havuzumuzun bir özelliği de astım hastaları, yoğun buhar altında termal sularını kullanamadığı için bizim buranın üzerinin açık olması sebebiyle yazın ve kışın 12 ay rahatlıkla kullanabiliyor olmasıdır”.

Kütahya’nın Emet ilçesinde bulunan kaplıcalar, şifalı kaynakları ve dünyada ender rastlanan doğal yosun havuzlarıyla yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri oldu. Kaplıcalarda bulunan üstü açık termal havuzlara ise astım rahatsızlığı çeken hastalar, aralık ayının soğuğunda bile havuza girme keyfi yaşıyor.

İlçe merkezinde bulunan kaplıca tesisleri, özellikle bel, boyun, sırt ve romatizmal rahatsızlıkları bulunan insanların tercih ettiği yer olarak ön plana çıkıyor.

İşletme Müdür Yardımcısı Mustafa Hügül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tesislerinde çok farklı kaynak sularının olduğunu söyledi.

Özellikle bunların başında yosun havuzu geldiği bilgisini veren Hügül, “Bu havuzumun 36-38 derece arasında su sıcaklığı mevcut olup, kaynak halinde çıkıyor. Bu havuzumuz vücut ısısına duyarlı olduğu için su, kaynaktan çıkar çıkmaz ısıtma işlemi yapmadan havuza sunuluyor” diye konuştu.

-Yosunlar yüz maskesinde de kullanılıyor

Hügül, İstanbul Üniversitesi’nden aldıkları rapora göre suyun, özellikle romatizmal rahatsızlıklara iyi geldiğini bildirdi.

Bu rahatsızlıklardan özellikle bel, sırt ve boyun ağrılarına birebir iyi geldiğini ifade eden Hügül, şöyle konuştu:

“Yosun havuzumuzun bir özelliği de astım hastaları, yoğun buhar altında termal sularını kullanamadığı için bizim buranın üzerinin açık olması sebebiyle yazın ve kışın 12 ay rahatlıkla kullanabiliyor olmasıdır. Bu havuz, kendiliğinden yosun ürettiği için dünyada ender rastlanan kaynak sularından bir tanesidir. Havuz güneşle temas etmesi nedeniyle doğal olarak yosun üretiyor. Biz bu yosunları zaman zaman biriktirip sabun ve kil maskelerine katıp, misafirlerimize uyguluyoruz. Bu havuzumuz, dünyada ender rastlanan doğal yosun havuzu olması sebebiyle müşteri kesimimiz de Ortadoğu’dan özellikle son iki yılda artış gösterdi. Bunun yanı sıra yerli ve yabancı misafirlerimizin de 12 ay boyunca akınına uğramaktadır.”

Hügül, karma havuzlarının yanı sıra erkek ve bayanlar için de ayrı ayrı havuzlar ile aileler için özel kabinlerin bulunduğunu sözlerine ekledi.

 

Kaynak

Yosunlu termal su Türkiye’nin yeni değeri

Türkiye termal kaynakları bakımından Avrupa’da 1. Dünya’da 7. sırada yer alıyor. Romatizmadan cilt rahatsızlıklarına, kireçlenmeden bel fıtığına kadar birçok hastalığa iyi geldiği iddia edilen termal suların birçok faydası olduğu ifade ediliyor. Sağlık turizmi arasında önemli bir yer tutan termal suların yüzyıllar öncesine dayanan bir geçmişi var. Kaplıcaların tesisleşmesiyle artık ismini termal tesislere bırakan, sağlığın yanında konforu da düşünerek yeni nesil gençleri de termal turizme çekmeyi hedefliyor.

Türkiye’nin önemli termal kaynaklarından biri de Kütahya Emet’te yeralıyor. Emet Termal Resort & Spa önemli merkezler arasında bulunuyor. Yurtdışında birçok enstitüde tedavi için kullanılan bu yosun sağlık turizminde önemli bir yer tutuyor.

Kaynak

Türkiye sağlık turizminde büyük gelişme gösteriyor

Dünya genelinde yükselen bir pazar haline gelen ve ülkemizde de gün geçtikçe büyüyen sağlık turizmi turizm sektörü için yeni olanaklar yaratıyor.

Sağlık turizmi alanında faaliyet gösteren Karaderili şirketler grubunun Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli, insanların sadece sağlık için değil ‘tatil için’ de sağlık turizmi rotalarından yararlandığını söyleyerek, bunun en önemli nedeni olarak, Türkiye ’de sağlık turizminin ucuz ve konforlu olmasını ve termal bölgelerin sahil bölgelerine oranla daha serin olmasını gösterdi.

Deniz Derelli şöyle konuştu:

“Vatandaşlarımız, sadece sağlık için değil, artık tatil amaçlı olarak da termal otelleri tercih etmektedir. Termal otellerde tatil yaparak aynı zamanda tedavi edici termal sulardan yararlanmaktadırlar. Ayrıca Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde sağlık turizminin fiyatlarının çok yüksek olması, yabancı turistlerin tercihini de Türkiye’ye çeviriyor. Başta İran, Irak, Almanya, Fransa ve Avusturyalı turistler olmak üzere dünyanın dört bir yanından misafirler geliyor.”

Derelli, ‘Avrupa’nın en iyi suyu’ seçilen, Kütahya’nın Emet ilçesindeki termalin yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çektiğini söyledi.

 

Kaynak

Sağlık turizmi büyüyor

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı rapor sağlık turizminin son üç yılda büyük gelişim göstererek, turizmde büyük bir potansiyele sahip olduğu belirtildi.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gün geçtikçe büyüyen sağlık turizmi hakkında bilgi veren Karaderili şirketler gurubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli; Artık insanların sadece sağlık için değil tatil içinde sağlık turizmini tercih ettiğini, bunun en başlı sebeplerinin ise sağlık turizminin ülkemizde ucuz ve konforlu olması, termal bölgelerin sahil bölgelere oranla daha serin olduğunu söyledi.

Derelli; “Türkiye’de Sağlık turizmi hızla büyümektedir. Ülkemizde yaşayan vatandaşlarımız, sadece sağlık için değil artık tatil amaçlı olarak da, termal otelleri tercih etmektedir. Termal otellerde tatil yaparak aynı zamanda tedavi edici termal sulardan yararlanmaktadırlar. Ayrıca Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde sağlık turizminin fiyatlarının çok yüksek olması, yabancı turistlerin tercihini Türkiye çevirmektedir. Başta İran, Irak, Almanya, Fransa ve Avusturyalı turistler başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından misafirler ağırlanmaktadır.

Bu bağlamda Avrupa’nın en iyi suyu seçilen, Termal sular bakımından oldukça zengin olan Kütahya’nın Emet ilçesi, yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. Tesislerde içmece ve termal olarak 6 farklı su ile birçok hastalıkta yardımcı tedavi yapılmaktadır. Tesiste bulunan yosun havuzu Türkiye’de tek Dünya’da ise sadece 2 ülkede bulunmaktadır.” dedi.

Termal Suyun Faydalarından bazıları ;

Solunum Sistemi Hastalıkları

Cilt Hastalıkları

Kas ve İskelet Sistemi Hastalıkları

Mide ve Bağırsak Sistemi Hastalıkları

Böbrek ve İdrar Yolları Hastalıkları

Kadın Doğum Hastalıkları

Nörolojik Hastalıkları için faydalı olmaktadır.

İçme kürleri olarak da ;

Sindirim sistemi hastalıkları

Bağışıklık sistemi güçlendirilmesi

Diyabetik ve Karaciğer rahatsızlıkları

Kemik ve Dişlerin güçlendirilmesinde

Hücre metobolizmasının ve vücuttaki su dengesinin yapılanmasında fayda sağlar

24 saatte yosun üreten doğal yosun havuzunun zayıflatıcı özelliğinin yanı sıra, kolesterol, lipid, trigliserid gibi yağ yapıcı maddeleri parçalayıcı, toksin atıcı ve doku yenileyici özelliği vardır. Şifalı su içildiğinde, mide, bağırsak, karaciğer ve safra kesesi, böbrek fonksiyonları üzerinde düzeltici etkisi vardır. Böbrek taşı düşünmeye ve iltihabi hastalık nekahetlerinde yarar sağlar.

Öte yandan kaplıca suyu, çocuklarda duruş, hareket ve denge kusuru, yetişkinlerde osteoporoz, ciltteki kırışıklıklar, kilo problemi, romatizma, gut, sinir hastalıkları, adale ağrıları, mide ve bağırsak rahatsızlığını ve en önemlisi de, 11 gün içinde sedef ve egzama hastalığını tedai edici özelliği vardır.

 

Kaynak

Sağlık doğada!

Termal su kaynakları bakımından Avrupa’da birinci olan ülkemizde termal turizmde de lider…

 

Otelcilik, devre mülk ve devre tatil gibi alanlardaki 17 yıllık tecrübesiyle yola çıkan Karaderili Grup, Türkiye’de son yıllarda her kesimden insanın sağlıklı yaşam için tercih ettiği Termal turizme yatırım yapmanın meyvesini toplamaya başladı. Türkiye’nin en önemli tatil bölgelerinde en modern, en ekonomik ve en konsept tatil imkanlarını sunan Karaderili Grubun tesisleri her kesimden ve her yaş grubundan tatilciyi ağırlamayı hedefliyor. Parolalarını sağlığın kaynağına inerek, turizmin zirvesine çıkmak olarak belirleyen Karaderili Grup, sadece Termal turizmin değil yemeğinden, animasyonuna, konforundan, farklı alternatiflerine kadar tatil anlayışının tüm nimetlerinden faydalandıran tesisler inşa ediyor.

3’Ü HİZMETTE, 2’Sİ GELİYOR

Karaderili Grup’un turizmde önemli bir marka olmasını sağlayacak tesislere gelince… İlk tesisini Kuşadası’nda Holiday Leisure Club adıyla açan şirketBodrum’un incisi Akyarlar’ın mavi bayraklı denizine nazır MioBiancoResort’le ikinci yatırımını yaptı. İlk termal yatırımını, işletmesini devir aldığı Kütahya Emet’teki Emet ThermalResort&Spa’yla yapan Karaderili Grup, Termal turizme parmakla gösterilen bir tesise imza attı. Emet ThermalResort&Spa gerek doğası, gerekse termal suyunun faydalarıyla Türkiye’nin örnek tesisleri arasına girdi. Şirketin diğer yatırımları da termal tesisler üzerine… Karaderili Grup’un “Vizyon Projesi” olarak adlandırdırdığı en büyük yatırımı Termal Otel, Devremülk ve Spa Merkezi konseptinde; Yalova ili Termal İlçesi Akköy ‘de 3 etap şeklinde inşa edilmekte… Yalova ThermalPalace projemizin ilk etabı tamamlanmak üzeredir ve aynı hız Balıkesir Laguna Thermal inşaatı için de söz konusudur.

NEDEN TERMAL?

Karaderili Grup bayi ve acente koordinatörü Deniz Derelli, firmanın neden geleneksel turizmle birlikte termal tesislere yöneldiği sorusuna şöyle yanıt veriyor; Termal suların binlerce yıldan bu yana bilindiği ve kullanıldığı literatürde yer almaktadır. Türkiye, termal su kaynakları bakımındanAvrupa’da birinci, Dünya’da yedinci sırada olmasına rağmen, ülkemizde geleneksel anlayıştan dolayı, termal sular hep şifa arayışları olarak algılanmış ve hastalık geldiğinde hatırlanmıştır. Bu algılamanın sınırlarının daha da genişletilerek, hastalık öncesi bağışıklık sistemini ve bedeni koruyucu bir unsur olarak değerlendirilmesi daha doğru olacaktır. Ülkemiz, Termal Sağlık Turizmini katılımcılar tarafından deneyim edinebilineceği en önemli lokasyonlardan birisidir. Gerek termal ve mineral sularının zenginliği, gerekse bölgesel ayrıcalıklar, sağlık turizmini hedef alan katılımcıları cezbeden niteliktedir. Fakat, bu zenginlik ve farklılıkların ulusal ve uluslar arası misafirlere doğru aktarılması tanıtımlarının gerek devlet gerekse basın tarafından desteklenerek geliştirilmesi gerekmektedir.

Termal Suyun Faydalarından bazıları ;

• Solunum Sistemi Hastalıkları

• Cilt Hastalıkları

• Kas ve İskelet Sistemi Hastalıkları

• Mide ve Bağırsak Sistemi Hastalıkları

• Böbrek ve İdrar Yolları Hastalıkları

• Kadın Doğum Hastalıkları

• Nörolojik Hastalıkları için faydalı olmaktadır.

İçme kürleri olarak da ;

• Sindirim sistemi hastalıkları

• Bağışıklık sistemi güçlendirilmesi

• Diyabetik ve Karaciğer rahatsızlıkları

• Kemik ve Dişlerin güçlendirilmesinde

• Hücre metobolizmasının ve vücuttaki su dengesinin yapılanmasında fayda sağlar

• 24 saatte yosun üreten doğal yosun havuzunun zayıflatıcı özelliğinin yanı sıra, kolesterol, lipid, trigliserid gibi yağ yapıcı maddeleri parçalayıcı, toksin atıcı ve doku yenileyici özelliği vardır. Şifalı su içildiğinde, mide, bağırsak, karaciğer ve safra kesesi, böbrek fonksiyonları üzerinde düzeltici etkisi vardır. Böbrek taşı düşünmeye ve iltihabi hastalık nekahetlerinde yarar sağlar.

• Öte yandan kaplıca suyu, çocuklarda duruş, hareket ve denge kusuru, yetişkinlerde osteoporoz, ciltteki kırışıklıklar, kilo problemi, romatizma, gut, sinir hastalıkları, adale ağrıları, mide ve bağırsak rahatsızlığını ve en önemlisi de, 11 gün içinde sedef ve egzama hastalığını tedai edici özelliği vardır.

 

Kaynak

DENİZ DERELLİ: SAĞLIK TURİZMİNDE GÜNDEM ŞEKERLİ SU

Altı farklı termal suyun bulunduğu Emet Termal Resort Otellerini bünyesinde bulunduran Karaderili Şirketler Gurubu Yatırımlarını Termal tesisler üzerine yapıyor, büyüyen termal sektörüne ayak uydurmak için Yalova’ya 50 bin metrekare alana sahip termal tesis kuruyor.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gün geçtikçe büyüyen sağlık turizmi hakkında bilgi veren Karaderili şirketler gurubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli, artık insanların, sadece sağlık için değil tatil içinde sağlık turizmini tercih ettiğini, bunun en başlı sebeplerinin ise sağlık turizminin ucuz olması, ve de termal bölgelerin sahil bölgelere oranla daha serin olması olduğunu söyledi.

Derelli, “Tüm dünyada Sağlık turizmi hızla büyümektedir. Ülkemizde yaşayan vatandaşlarımız, sadece sağlık için değil artık tatil amaçlı olarak ta, termal otelleri tercih etmektedir. Termal otellerde tatil yaparak, hem sağlıklarını korumaktalar hem de tatil yaparak, geçirdikleri bir yılın yorgunluklarını atmaktalar. Ayrıca Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde termal tesislerin fiyatlarının çok yüksek olması sebebiyle, yabancı turistlerin tercihi Türkiye olmaktadır.Termal sular bakımından oldukça zengin olan Kütahya’nın Emet ilçesi, yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. İlçenin yaz aylarında, hava ikliminin serin olması da en büyük etkendir. Tesislerde içmece ve termal olarak 6 farklı su ile birçok hastalıkta yardımcı tedavi yapılmaktadır. Tesiste bulunan ve şekerli su adını verdiğimiz, şeker hastaları için büyük umut olan suyun haber bültenlerinde çıkmasından sonra, birçok yerli ve yabancı turist Emet ilçesine gelerek burada uygulanan kür tedavilerine katıldı. Bu turistlerin çevrelerine referans olması ile birlikte ülkenin dört bir yanından su talepleri olmuştur. İşletmeci olarak bu suyu yurt içinde bulunan tüm vatandaşlarımıza ücretsiz göndermeye çalışıyoruz. Bizler, ülkemizde bulunan ve sayısı her geçen gün artan milyonlarca diyabet hastalarımıza yardımcı olmak istiyoruz. Sağlık bakanlığının bu suda gerekli inceleme ve analiz yaparak değerlendirmesini istiyoruz. İnşallah bu değerli suyu tüm şifa bekleyen hastalara ulaştırarak onların hayırlı dualarını alırız” dedi.

Şeker hastalarının, günde bir bardak içmesi ile şeker oranını büyük oranda düşüren, şekerli su için dünyanın dört bir tarafından insanlar Kütahya’nın Emet ilçesine geliyor. Başta İran, Irak, AlmanyaFransave Avusturyalı hastalar Emet ilçesinde şifa arıyor.(MS-EFE)

Kaynak

Hakkımızda Önemli Duyuru

Hizmet vermekte olan 3 tesisi ve inşaatı devam eden 2 tesisi bulunmakta olan Karaderili Şirketler Grubu sizlere en iyi şekilde hizmet vermekten her zaman onur ve mutluluk duyar.

Hali hazırda hizmete açık olan Mio Bianco Resort Bodrum ve Holiday Reisure Club’ın binlerce üyesi ve her sezon ziyaret etmekte olan bir çok misafiri bulunmaktadır.

Bu misafir topluluğunu oluşturan kitle gerek bazı turizm acentalarından tatil satın alan misafirlerimiz , gerekse devre mülk satın almış olan üyelerimizden oluşmaktadır.

Ancak hiçbir şekilde anlaşmamız bulunmadığı halde Karaderili Şirketler Grubu adına Mio Bianco Resort Bodrum ve Holiday Reisure Club adlı tesislerimizden tatil satışı yapmakta olan bazı turizm firmaları tespit etmiş bulunmaktayız.

www.ekonomikotel.com adlı tatil satışı yapan turizm firması ile hiçbir rezervasyon ve satış anlaşmamız bulunmamaktadır. Anlaşmamız bulunmadığı halde www.ekonomikotel.com  tarafından adımız kullanarak rezervasyon işlemleri ve para tahsilatı gerçekleştirilmiş ise en yakın savcılığa suç duyurusunda bulunmanızı rica ederiz.

Güvenli bir şekilde rezervasyon işlemleri yapmak tesislerimizden yararlanmak isterseniz Karaderili Şirketler Grubu müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Haftanın 7 günü saat 9:00-18:00 saatleri arasında 444 2 547 no’lu numaradan bize ulaşabilir güvenli bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Emet sağlık turizminde cazibe merkezi oluyor

Kütahya’nın Emet ilçesinde yer alan Emet Termal Resort Otel tesisleri içerisinde bulunan kaynak sularıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Emet ilçesinde bulunan termal tesisler içerisinde Türkiye’nin tek yosun havuzu cilt ve deri hastalıklarında alternatif oluyor.

Güneş enerjisi ile oluşturduğu yosun partikülleri ile cilt, deri, kolestrol gibi rahatsızlıklara da alternatif olan yosun havuzu dünyada ikinci, Türkiye’nin de tek olma özelliğini taşıyor.

Hava koşullarına rağmen 39 derecede kaynayan yosun havuzunun cilt, deri, saç ve tırnak hastalıklarında fayda sağladığına değinen Karaderili Şirketler Grubu Bayi ve Acente Koordinatörü Deniz Derelli, “Kütahya’nın Emet ilçesinde dışarıdaki ısıya rağmen 39 derecede kaynayan yosun havuzumuzun farklı özellikleri var. Bunlardan en önemlisi cilt, deri, saç ve tırnak hastalıklarına faydalı olması.” diye konuştu. Suyun içerisindeki etken maddeler hakkında bilgiler veren Derelli konuşmasına şöyle devam etti: “İçerisinde bulunduğu sodyum arjinad maddesi ve minerali ile beraber vücuttaki toksinlerin atımını sağlayarak hızlı bir şekilde kilo kaybı verilmesine sebep oluyor. Ayrıca yosun havuzumuz sedef, akne ve mantar gibi birçok hastalığa iyi gelmekte. Yosun havuzumuzu düzenli olarak belirli kürlerde kullanıldığında eklem romatizma ve birçok hastalıkta faydası olduğu düşünülüyor.”

TÜRKİYE’DE TEK

Yosun havuzunun Türkiye’de tek olduğunun altını çizen Derelli, “Yosun havuzumuz bu özelliği itibari ile Türkiye’deki tek olma özelliği ile ender rastlanan bir şifa kaynağıdır.” dedi.

ZEYTİNYAĞI VE SU BİRBİRİNE KARIŞIYOR

Şirket hedeflerinin termal sağlık ve termal tedavinin her taş gruplarına hitap etme olduğuna da değinen Derelli, “Şirketimizin hedefi yediden yetmişe tüm yaş gruplarına termal tedavi ve termal sağlık hizmetlerine teşvik etmek. Yurt içi ve yurtdışından gelen misafirlerimizi uzun vadeli bu tesislerde ağırlamayı düşünüyoruz. Tesisimiz su değerleri açısından bakıldığında 6 farklı su içeriyor. Yosun havuzu, acısı ile fosfor ve sodyum bakımından zengin farklı bir termal suyumuz var. İçmece olarak şekersu olarak nitelendirdiğimiz özel bir suyumuz var ve iki ayrı ayak havuzumuz var. Ayak havuzuna baktığımızda mantar ve tırnak hastalıkları konusunda ciddi anlamda çözüm sağlayan özel havuzlardır. Tesisimizde kaynayan acısı çok farklı bir özelliğe sahip. Zeytinyağı ve su bildiğiniz gibi birbirine karışmayan iki ayrı madde. Fakat bu su zeytin yağı ile birlikte karışıyor ve merhem kıvamına geliyor. Bu merhemimiz yanık vakalarında kullanılıyor” ifadelerini kullandı.

Tesis içerisinde yer alan bir suyun diyabet hastalarının kullanması halinde şeker düzensizliğine dengeleyici unsur olarak görüldüğünün altını çizen Dereli; “Termal turizm ciddi rağbet görme başladı. Yabacı turistlerin Türkiye’de konaklama tercihleri arasında ekonomi geliyor aslında.  Bununla beraber ülkemizdeki mevsim değerlerinin yaşanabilirlik seviyesinde olması yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Termal sular açısından zengin bir tesise sahibiz” ifadelerini kullanarak şunları kaydetti: “İçmece su diye tabir ettiğimiz bu su şeker hastalarının dirençlerini dengeleyen özel bir unsur içeriyor. Konaklayan misafirlerimizin bize olan geri dönüşlerde bu suyun dengeleyici unsur olarak bildiriliyor. Türkiye’nin dört bir yanına bu suyu gönderiyoruz. Birçok suyla alakalı sağlık bakanlığından destek bekliyoruz. Bu suyun ihtiyaç sahibi insanlara ciddi anlamda çalışmalar sağlanırsa şifa kaynağı olacağı inancındayız. İşletme yetkilileri olarak bizler de bu hususta elimizden geleni yapacağız.”

ÇOK MEMNUN KALDIK

Sosyal paylaşım sitelerinde gördükleri bir ilan ile İran’dan Kütahya’ya gelen Murat Muhammed Âmini, ilçede 10 gündür konakladıklarını, ilanlarda bahsedilen suların vücut dirençlerine iyi geldiğini belirterek; “Yaklaşık 10 gündür buradayım. Burada birden fazla hastalığa iyi gelen çok fazla değişik sular var. Hepsini kullanma fırsatım oldu. Yosunlu havuza hayran kaldım. Gerçekten dünyada eşi benzeri yok, havuz ertesi insan kendini çok fazla genç ve zinde hissediyor. Bundan akabinde her sene buraya gelmeyi düşünüyorum” ifadelerini kullanırken eşi

Seher Alizede ise ‘İran ve Türkiye ’nin sahilleri çok fazla sıcak, fakat burası yaz mevsiminde dahi serin, çok fazla güzel havası var doğa ile iç içe, bende eşim gibi tüm içmece ve termal suları kullandım. Yosunlu havuza hayran kaldım. Kadın hastalıklarına çok fazla faydası var. İran’a döndüğümde bayan arkadaşlarıma burayı anlatacağım. Kesinlikle tüm bayanların gelmesi lazım gelen bir kaplıcadır‘ dedi.

Kaynak