Beyaz lahananın mucizevi yararı

PIN

Beyaz lahananın son derece faydalı olduğunu bu kadar tahmin edebilir miydiniz ? Kadınların korkulu rüyası selülitler, lahana ile birlikte üç haftada son buluyor. Beyaz lahana yaz dönemlerinde fit bir vücuda sahip olmak isteyenlere kilo verdiriyor. Kanseri önleyen ve kan şekerini kontrol atında tutan beyaz lahana sebzelerin en yararlısıdır.

Kilo verdirme ve selülitleri yok etmeye yardımcı olan beyaz lahana, çok iyi bir antioksidan olduğu için bağırsak kanserini de önlüyor. Ayrıca kan şekerini düşürüyor ve dengede tutuyor. Toksin arttırıyor, bağırsak mukozasını temizliyor, cildi tazeliyor ve güzellik veriyor. İçerdiği U vitamini ile çok güçlü bir antikoksidan olan beyaz lahana aynı zamanda aquaretik bir özelliğe sahip…

Toksinleri vücudunuzdan atın yenilenmeye başlayın !

Kaynayan yarım litre suya 6-7 adet lahana yaprağını parçalamadan atın ve 10 dakika ağzı kapalı olarak kısık ateşte haşlayın. Sabah akşam şeklinde günde 2 defa aç veyahut tok karna birer su bardağı olarak için. 5 gün boyunca her  seferinde yeniden hazırlayarak bu işlemi uygulayın. 10 günlük kürün yılda 4 kez yapılmasını tavsiye eden uzmanlar sonuçtan memnun kalacağınızın altını çiziyor. Kürün yapılmaya başlandığı zamanlarda 2. Yada 3. gününde terlediğinizi ve yüz kısmınızın yağlandığını göreceksiniz. Telaşa kapılmayın bu toksinleri attığınıza işarettir. Ne kadar toksin atarsanız vücudunuzda  o kadar yenilenir.

 

 

Leave Your Comments