Birbirinden ünlü tarihi oteller

PIN

Marilyn Monroe’nın kaldığı otelde kim kalmak istemez ki ? Ya da İngiltere Kraliçcesi’nin kahvaltı ettiği masada kahvaltı etmek ? Eğer uçuk fiyatlar sizi korkutmuyorsa dünyanın dört bir yanında tarihi güzel oteller bulunuyor. Oteller aylar öncesinden dolduğu için erken rezervasyon yapmanız şart !

ASHFORD KALESİ, COUNTY MAYO, İRLANDA

1939 senesinde otele dönüştürülen Ashforf Kalesi’nde bugüne kadar birçok sanatçı, politikacı ve Kraliyet ailesinin mensupları yer aldı.Oyuncu John Wayne, ünlü şarkıcı John Travolta ve Brad Pitt bu isimlerden sadece bir kaçı. Şu an restorasyon aşamasında olan otel 2015’in ilkbahar ayında misafirlerini yeniden ağırlamak için hazır olacak.

BAURAU LAC , ZÜRİH, İSVİÇRE

İsviçre Zürih’te bulunan Baur au Lac altı nesildir hep aynı aile tarafından işletilmekte. 1844 yılında açılan bu otel göl kenarında bulunuyor. Daha önceleri kraliyet ailelerini ağırlayan otel geçtiğimiz yıllarda İngiltere Başbakanı’nı bile ağırladı.

HOTEL DEL CORONAD O, SAN DIEGO, ABD

Del Coronado tarihi bir otel ve kadrosunda çalışan tarihçi bile var. 126 yaşında olan bu otel Marilyn Monroe, Charlie Chaplin gibi birçok ismi ağırladı.Otelde başka bir tarihi özellik ise ilk ışıklı çam ağacının süslenmesi.

IL SALV IATINO, FIESOLE , İTALYA

Bu otelde haftada bir gün Toskana’ya özgü aile yemekleri bulunuyor. Bunun nedeni ise eskiden otelin Floransa’nın en zengin ailelerinin burada toplanıp yemek yemesiymiş. 15. yüzyılda inşa edilen bu otelde nefis orman manzarasına şahit olacaksınız.

Leave Your Comments