Turizmde Yeni Trend Termal Oteller!

Karaderili Şirketler Group, Türkiye‘de termal otelcilği 5 yıldızın üzerine çıkarıyor.

Türkiye termal sular açısından adeta bir cennet

Turizmde yeni Trendin termal olduğunu dile getiren turizmi’nin yükselen yıldızı Karaderili Şirketler Group Yönetim Kurulu Üyesi Elvan Karaderili, termel turizmi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Termal otelcilik günümüzde, sağlık, Spa ve Wellness turizmiyle iç içe geçti. Son yıllarda Termal suların gücüyle gelen sağlık turizminde büyük bir artış ve gelişme var. Git gide artan bu durum Türkiye’de bir trend oluşturdu. Sağlık turizmi yatırımları sadece kaplıca ve içmece hizmetleri ile değil geniş kür seçenekleri, lüks tesisler ile misafirlerine hizmet verecek duruma geldi. Bu geniş yelpaze, 7’den 70’e her yaştan misafire hizmet ettiği için termal turizm algısının büyük bir ivme ile gelişmesine sebep olup yaz kış 12 ay faydalanıldığı içinde ciddi bir trend haline geldi.

Türkiye, kaynak zenginliği bakımından dünyadaki ilk 7 ülke arasında, Avrupa’da isi. Birinci sırada bulunuyor. Kısacası, Türkiye, termal sular açısından adeta bir cennet.

 Sağlık turizmine yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Karaderili Şirketler Group, Yalova Termal Palace ,Balıkesir Laguna Termal ve Emet Termal Resort tesislerinin kalitesi bu iki bölgeye gereken önemi veren şirketlerin başında geliyor.

Özellikle Şirketin Vizyon projesi Marmara’nın En büyük 5 yıldızlı lüks termal turizm kompleksi. Otelde, fizik-tedavi ve rehabilitasyon merkezi, açık-kapalı yüzme  havuzları ve spor merkezlerinin yanı sıra ailelere özel havuzlar ve sosyal alanlar da mevcut. Ziyaretçiler için her ayrıntının düşünüldüğü projede, dikkat çeken diğer bir ayrıntı ise, proje Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden esinlenerek yapılandırıldı.

Diğer bir yandan, Termal sular birçok hastalığa yardımcı etkende bulunuyor. Şifalı suların yararlarını saymakla bitmiyor. Selülit, cilt deki kırışıklıklar, kilo problemi, Cilt hastalıkları, mide ve bağırsak sistemi hastalıkları, kadın doğum hastalıkları, osteoporoz, romatizma, gut, sinir hastalıkları, adale ağrıları ve solunum sistemi hastalıkları, çocuklarda duruş, hareket ve denge bozukluğu termal suların yardımcı etkende bulunduğu hastalıklardan sadece bazıları.

Ancak, kaplıca sularında dikkat edilmesi gerek en önemli hususlardan bir tanesi de, ateşli hastaların, hamilelerin, verem hastalarının, kalp hastalarının, bulaşıcı hastalığı olanların kaplıca tedavisi görmeleri sakıncalıdır.

Dünya’dan da, Türkiye’ye Terlmal Sağlık Turizmi için gelenler her geçen yıl artış gösteriyor. Türkiye’de bulunan suların daha fazla minerale sahip olması, cazip fiyatlı konaklama seçenekleri turistleri termal sulara çeken özelliklerden bazıları. Ayrıca, Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde sağlık turizminin fiyatlarının çok yüksek olması, yabancı turistlerin ilgisini Türkiye’ye doğru yönlendiriyor. Özellikle, Almanya, Fransa, İngiltere, Avusturya, İran, Irak’lı turistler dünyanın dört bir yanından, Türkiye’ye termal sular için geliyor.

Kaynak

Yalova Thermal Palace’a Araplardan ilgi yoğun!

Karaderili Şirketler Grubu’nun Yalova’da 3 etap olarak inşa ettiği ‘ Projesinin tamamlanan ilk etabı, Arapların gözdesi oldu ve satış rekoru kırdı.

Mütekabiliyet Yasası sonrası Türkiye’deki konutlara yoğun ilgi gösteren Araplar, devre mülk ve Marmara bölgesinin en kapsamlı otel projesi olarak tasarlanan Yalova Thermal Palace’ın tamamlanan ilk etabından yerlerini alarak kullanıma başladılar.

Turist olarak sağlık turizmiyle yetinmeyen Arap yatırımcılar, 15 günlük periyotlarla kullanılabilen devre mülkler yerine, daha uzun ve kapsamlı kullanımları göz önüne alarak daire yatırımı yapmaya başladılar. Yalova’nın Akköy ilçesinde Karaderili Grup tarafından yapılan projenin apart etabı tamamlandı ve hak sahiplerine teslim edildi. Bir Arap yatırımcı, proje içerisinde yer alan blokların bir tanesinden 3 adet dubleks daire alarak projenin 3.katını tamamen kapattı.

Toplamda 5 oda ve 3 yatak odası olarak 8 oda şeklinde birleştirilen daireler, yatırımcı için üretilen özel mobilyalar ve beyaz eşyalar ile birinci etap içerisinde ki özel daireler içerisinde yer alıyor. Buna ek olarak her daireye ait özel Türk hamamları ile geleneksel ve modern çizgileri bir arada barındıran yatırım, ferah terası ve eşsiz manzarası ile göz dolduruyor. Arap yatırımcıları, termal turizme olan ilgilerinin yanında projenin tasarımı ve mimarisi de cezp ediyor.

Selçuklu mimarisi ile inşa edilen 50.000 m² arazi üzerinde, 5.000 metrekare sağlık, Spa&Kür merkezi ve 2.200 yatak kapasiteli büyüleyici bir yatırımla, çok yakında üyeleri ve yeni ziyaretçilerinin karşısına, diğer etapları ile çıkmaya hazırlanıyor. Stüdyo 1, 2 ve 3 yatak odalı daireler olarak planlanan projede yer alacak fizik-tedavi ve rehabilitasyon merkezi, açık-kapalı yüzme havuzları ve spor merkezlerinin yanı sıra ailelere özel havuzlar ve sosyal alanlar geniş tutuldu.

Karaderili Şirketler Grubu Bayi ve Acente Koordinatörü Deniz Dereli, “Türkiye’deki en iyi termal sulardan birine sahip olan Yalova’nın böyle bir yatırıma ihtiyacı vardı. Otelcilikteki tecrübemizi sayısız rahatsızlığa iyi gelen şifalı sularla birleştirerek, ortaya farklı ihtiyaçlara hitap eden, Yalova Termal Palace projesine imza attık. Yalova’nın turizm kapasitesini 3’e hatta 4’e katlaması beklenen Yalova Termal Palace Otel ve Devre mülk projesi, Yalova’yı Ortadoğu’nun Yeni Gözdesi Yaptı. Arap yatırımcılardan ilgi çok büyük. Böylesine önemli ve büyük bir proje, tüm yatırımcıların dikkatini çeker. Orta Doğu müşterileri devre mülk ve emlak satışına yoğun ilgi gösteriyorlar. Bu ilgi bizi yeni yatırımlar için cesaretlendiriyor. Projeden yer ya da hafta satın alan yatırımcılar, proje başlangıcından bugüne ciddi kar etmiş durumdadırlar. Gerek bölgeye yapılan devlet yatırımları, gerekse Yalova’nın İstanbul başta olmak üzere diğer illere yakınlığı karlılığı etkileyen en önemli sebeplerdendir.” dedi.

Kaynak

Enerji kaynaklarımızı doğru kullanalım !

Ocağın ikinci haftası olarak kabul edilen Enerji Tasarrufu Haftası ülke ve dünya enerjisini bizlere doğru kullanmamız gerektiği konusunda uyarıyor. Gün geçtikçe tasarrufsuz bir şekilde tüketilen enerji hem maddi zarar verirken Dünya’ya da büyük ölçüde zararlar veriyor.

İşte tamda bu sebepten dolayı sizleri enerji tasarrufu yapmaya çağırıyoruz !

Evimizde, işyerimizde  ve diğer alanlarda enerjimizi gerekmedikçe tüketmeyelim dikkatli davranalım. Ülke ekonomimizi hemde kendi ekonomimizi düşünerek tasarrufa yönelelim. Mutlu yarınlar için enerjiyi daha dikkatli kullanalım ! Bizden sonra gelecek nesil için temiz yaşanası bir dünya bırakalım. Unutmayalım ki enerjiyi doğru kullanmak ve çevreyi temiz tutmak bizim geleceğe bırakacağımız en güzel miras..

Çağrımıza kulak vereceğiniz için teşekkür ederim…

Tarih kokan bir semt Beylerbeyi

Beylerbeyi, Anadolu yakasında Üsküdar ve Çengelköy arasında kalan tarih kokan bir semttir. Boğaziçi Köprüsü’nün Anadolu yakasında bulunan ayaklarından başlayarak deniz kıyısı boyunca uzanır. 1960 yıllarına kadar Üsküdar’a bağlı sadece bir bucak olan Beylerbeyi yıl sonunda bucak olmaktan çıkmış mahalle olmuştur.

Beylerbeyi Sarayı’ndan, Deniz Astsubay Okulu’na ve Havuzbaşı’na kadar giden deniz kıyısı bölümünün hepsini kapsayan Beylerbeyi tarihi dokusuyla büyülemektedir.

Kurtuluş Savaşı yıllarında Beylerbeyi halkı yardım yollamıştır. Şuan burada bulanan gayrimüslim sayısı oldukça azdır. Semtte bulunan tarihi doku eskiye nazaran yok olmaya yüz tutmuştur. Eskiden bulunan tarihi kilise yerine apartmanlar yapılmış, surların etrafına da gecekondular dikilmiştir. Yıllar geçti eski Beylerbeyi’liler de yok olmuştur. Semtte oturan ünlüler arasında Hacı Ömer Sabancı, Mehmet Akif Ersoy, Haldun Taner, Zeki Müren gibi isimler vardır.

Beylerbeyi’ni ziyaret edecek olursanız sahil şeridi mutlaka gezmenizi tavsiye ediyoruz. Küçük bir sahil kasabasını andıran deniz kıyısında şimdilerde Çeşme meyhanelerini andıran meyhaneler, kahvenizi içebileceğiniz köy kahveleri ve balık restorantları bulunuyor. Kahvenizi yudumlarken Boğaziçi Köprüsü’nün muhteşem havasını solumanız, Beylerbeyi İskelesi’nden kalkan şehiriçi vapurları izlemeniz  ve küçük balıkçı teknelerin balık tutma yarışını izlemek mümkün. Hafta sonları güneşli günlerin tadını kafa dinleyerek geçirmek isterim diyorsanız Beylerbeyi’ni gezmek sizler için ideal bir plan olacaktır.

Beylerbeyi_Harbour

 

 

Karaderili Şirketler Grubu, Türkiye’nin en büyük termal tesisini Yalova’ya kuruyor!

KARADERİLİ Şirketler Grubu, Yalova’ya 55 milyon inşaat maliyetiyle Türkiye’nin en büyük termal tesisini kuruyor. Karaderili Şirketler Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli, Kütahya, Yalova ve Sındırgıdaki 3 termal tesisle yılda 200 binden fazla tatilciyi hedeflediklerini belirtti. Derelli “Balıkesir’de de yaklaşık 40 milyon Euro yatırım maliyeti olan termal tesisler yapıyoruz” dedi.

Kaynak

Araplardan Yalova Thermal Palace’a astronomik teklif!

“Doğru Proje” krizi fırsata çeviriyor ve müşterisiz kalmıyor. Arap sermayesi, Yalova’nın en dikkat çeken projesine astronomik bir teklif sundu.

 

Türkiye’de sağlık turizmine en ciddi yatırımı yapan Karaderili Şirketler Grubu,  bünyesindeki Yalova Termal Palace projesiyle Arap sermayesinin dikkatini çekti.

 

İklimi, sosyal yapısı ve İstanbul’a yakınlığı nedeniyle Yalova’ya büyük ilgi duyan Araplar, Karaderili Şirketler Grubu’nun vizyon projesi olan Yalova Thermal Palace’ı satın almak için astronomik bir teklifte bulundu.

 

1 haftadan  tam üniteye  kadar devremülk ve otel hizmeti veren tesislere olan yoğun ilgiyi fırsata çevirmek isteyen Suudi Arabistan merkezli yatırımcıların teklifini kabul etmeyen Karaderili Şirketler Grubu, 52 haftayı kapsayan ve sosyal aktivitelerin tamamını içeren ünite satışını teklif etti.

 

‘’TERMAL MUCİZE” PROJESİ

 

Araplardan çok büyük talep gördüklerini belirten Karaderili Şirketler Grup Bayi ve Acente Koordinatörü Deniz Derelli, Yalova Termal Palace’ın gördüğü ilginin projesiyle de doğru orantılı olduğunu söyledi..

 

Yalova Termal Palace’da hem sağlık hem de konforu beraber sunduklarını söyleyen Derelli,   Karaderili Şirketler Grubu,  Yalova’da 50.000 m² arazi üzerinde, 5.000 metrekare sağlık, spa&kür merkezi ve 2.200 yatak kapasiteli büyüleyici bir yatırımla, çok yakında üyeleri ve yeni ziyaretçilerinin karşısına çıkmayı planlıyor. Stüdyo 1, 2 ve 3 yatak odalı daireler olarak planlanan projede yer alacak fizik-tedavi ve rehabilitasyon merkezi, açık-kapalı yüzme  havuzları ve spor merkezlerinin yanı sıra ailelere özel havuzlar ve sosyal alanlar geniş tutuldu. Başka bir önemli ayrıntı ise projenin Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden esinlenerek sarayları andıran görkemli duruşu  Yalova Thermal Palace , misafirlerini saray konforunda ağırlayacak dedi ve ekledi ;

 

Türkiye’deki en iyi termal sulardan birine  sahip olan Yalova’nın böyle bir yatırıma ihtiyacı vardı. Otelcilikteki tecrübemizi sayısız rahatsızlığa iyi gelen şifalı sularla birleştirerek ortaya farklı ihtiyaçlara hitap eden Yalova Termal Palace projesine imza attık. Böylesine önemli bir yatırım tüm yatırımcıların dikkatini çeker. Araplar devre mülk satışına yoğun ilgi gösteriyorlar. Bu ilgi bizi yeni yatırımlar için cesaretlendiriyor” dedi.

 

Karaderili Grup’un turizmde önemli bir marka olmasını sağlayacak diğer tesislere gelince… İlk tesisini Kuşadası’nda Holiday Leisure Club adıyla açan şirket Bodrum’un incisi Akyarlar’ın mavi bayraklı denizine nazır MioBiancoResort’le ikinci yatırımını yaptı.

 

İlk termal yatırımını, işletmesini devir aldığı Kütahya Emet’teki Emet ThermalResort&Spa’yla yapan Karaderili Grup, Termal turizme parmakla gösterilen bir tesise imza attı. Emet ThermalResort&Spa gerek doğası, gerekse termal suyunun faydalarıyla Türkiye’nin örnek tesisleri arasına girdi. Balıkesir Laguna Thermal inşaatı da yine örnek termal tesis olma yolunda inşaatı devam etmektedir.

 

Kaynak

Babanıza “Sağlık Ve Gençlik” Armağan Edin

Kütahya Emet Resort and Spa’nın mucizevi suyu Avrupa‘nın en iyi suyu seçildi. Dünya sıralamasında ise 7. Sırada…

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve İstanbul Üniversitesi Araştırma Uygulama Merkezi’nin verdiği rapora göre romatizmadan, kemik erimesine; hareket ve denge kusurlarından sedefe, sayısız derde deva oluyor. Ameliyat ve travma sonrası tedavide; adale, kemik vücut ağrılarının dindirilmesinde; stres ve buna bağlı rahatsızlıklarda; eklem ve eklem dışı kireçlenmelerde, akne ve çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde; iltihabi kadın hastalıklarında; erkeklerde romozon üremesinde destekleyici olarak, gut hastalığı tedavisinde fayda sağlıyor. İçildiğinde ise böbrek taşlarının düşürülmesini kolaylaştırıyor.

Emet Resort ve Spa’nın “şeker suyu” ise özellikle şeker hastalarının vücudundaki insülin oranını düzenleyerek; şeker dengesizliğinin önüne geçiyor. Ayrıca vücudu arındırıyor; tazeliyor; canlandırıyor.

Şifalı suda 24 saatte büyüyen yosunlar ise gençlik aşısı gibi… Yosunlu sıcak su terleterek zayıflatma özelliğinin yanı sıra kollestrol, lipit, trigilserid gibi yağ yapıcı maddeleri parçalayıcı nitelikte… Metabolizmayı düzenleyerek vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı oluyor ve doku elastikiyetini artırarak dokuları gençleştiriyor. Selülitlerden arındırıyor.

Kütahya Emet Resort and Spa’nın “baba konukları” Babalar Günü‘nü sıradan bir hediye ile değil, unutulmayacak bir tatille kutluyor…

Kütahya Emet Resort and Spa ayaklarınızın dibinden fışkıran şifalı suyla; sizi sağlığa, huzura ve gençliğe çağırıyor…

Size sadece…

O çağrıya kulak vermek kalıyor…

 

Kaynak