Güzel ve dinç görünmenin sırrı ‘Sağlık Turizmi’

PIN

   Toplumumuzda artık sağlıklı yaşamı benimseyen insanların sayısı gittikçe artıyor. Artık beslenmemize, spora, ruh sağlığımıza daha dikkat eden bir toplum olduk. Stresten kurtulmaktan, zayıflamaya , rahatlamaya, hastalıklara karşı korunmaya ve yaşam kalitemizi arttırmaya kadar çok farklı nedenlerle yapılan sağlık turizmi günümüzde populer olmuş durumda. Stresli ve hava koşullarının kötü olduğu kış aylarında tercih edilen kaçamaklar adeta insanları ruhen ve bedenen yeniliyor.

Teknolojiden uzak, stresten uzak arınarak tatil yapmak günümüzde artık büyük lüks olmuş durumda. Sektörde bir çok tesis dünya masajları, şifalı sular, terapiler, buhar odaları, tuz odaları, sıcak havuzlar gibi bir çok alternatif sunarak müşteri çekmeye sunuyor. Tesisler bunlarla da kalmıyor aktivitelerden çok otelin mimari düzenini de ön planlarda tutuyor..
Spa dünyasında yeni bir terim doğdu. Adı ise ‘glambition’… Bu sözcüğün anlamı güzelliğin peşinde olmak, insanın vücudunu iyi tanıması, sahip olduğu güzelliklerinden farkına vararak güzelleşme algısını tamamen değiştirmesi gibi tanımlanıyor.
İnsanlar şu aralar spa merkezlerinin kapısını güzelliğe kavuşmak için çalıyor. Sağlıklı ve dinç görünümün güzelliğin bir parçası olduğunu söylersek doğru olur. Spalar hakkında edinilen son bilgiye göre spalar 2015 yılı itibariyle belirli konularda uzmanlaşarak hizmet vermeye başlayacak. Mesela bazı spa merkezleri sadece cilt konusunda uzmanlaşırken, bazıları vücut konusunda özel hizmet verecek.

Bir diğer konu ‘Wellness’

Wellness, artık bir yaşam tarzı olarak kabul ediliyor. Welness, insanın kendisini ruhsal ve bedensel olarak iyi hissetmesini sağlayacak cilt bakımları, masajlar, çamur banyoları, yosun banyoları, küvet ve vücut bakımları olarak adlandırılmakta…

Comment (1)

  1. Güzel ve dinç görünmenin sırrı ‘Sağlık Turizmi’ | Karaderili Group

    Ocak 6, 2015 at 10:20

    […]    Toplumumuzda artık sağlıklı yaşamı benimseyen insanların sayısı gittikçe artıyor. Artık beslenmemize, spora, ruh sağlığımıza daha dikkat eden bir toplum olduk. Stresten kurtulmaktan, zayıflamaya , rahatlamaya, hastalıklara karşı korunmaya ve yaşam kalitemizi arttırmaya kadar çok farklı nedenle… http://blog.karaderiligroup.com/guzel-ve-dinc-gorunmenin-sirri-saglik-turizmi.html […]

Leave Your Comments