Karaderili Group şikayet ve önerilerinizi dinliyor

Değerli üyelerimiz,
Sizlerin memnuniyetini son derece iyi bir şekilde kazanmak için çıktığımız bu yolda gün  geçtikçe büyük yollar kat etmeye devam ediyoruz.

Artık şikayet ve önerilerinizi bizlere doğrudan bildirebilecek işlemlerinizi en kısa şekilde halledebileceksiniz.

http://destek.karaderiligroup.com/ adlı sistemimize üye olun, mail adresinize gelen şifre ile giriş yapın, anasayfa kısmındaki destek bölümünden bizlere şikayet ve önerilerinizi bildirin size en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışalım..

Bu sistem sayesinde şikayet ve önerileriniz bize doğrudan ulaşacak ve sizlere en iyi şekilde hizmet verme amacımızı gerçekleştirebileceğiz…

Canlı destek hizmetimiz aktif oldu

Değerli Müşterilerimiz;

Karaderili Group iletişim formumuzdan bize ulaşmanıza istinaden bu içeriği görüntülemektesiniz.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek sorun ve önerilerinizi dinlemek , çözümlemek için Karaderili Şirketler Grubu olarak büyük bir işe imzamızı attık.

Hazırladığımız ‘Canlı Destek Hizmeti’  sayesinde www.karaderiligroup.com ve www.yalovathermalpalace.com web sitelerimiz üzerinden müşteri temsilcilerimize bağlanabilecek  mesajlaşma yolu ile daha hızlı iletişime geçebileceksiniz.

www.karaderiligroup.com ve www.yalovathermalpalace.com web sitelerimizde sağda çıkan ‘Canlı Destek Formu’nu ‘ doldurduktan sonra konuşmayı başlatarak müşteri temsilcilerimizden her türlü bilgi alabilecek ve sorunlarınızı çözüme kavuşturacaksınız.

Sizde aktif olan ‘Canlı Destek Hizmeti’’ni kullanarak hızlı bir şekilde sonuç alabilirsiniz.

Karaderili Group yeni yatırımlarıyla geliyor

1995 yılından bu yana faaliyet gösterdiği; termal tesis işletmesi, otelcilik, devre mülk ve devre tatil hizmetleri alanlarında sektörün önde gelen kuruluşlarından olan  Karaderili Group, Türkiye’nin gözde tatil merkezlerinde ekonomik, modern ve farklı konseptlerden oluşmuş tesisleri ve turizm sektöründeki büyük yatırımlarıyla günden güne büyüyerek yoluna devam ediyor

 

Karaderili Şirketler Grubu’nda Bayi ve Acenteler Koordinatörü Deniz Derelli ile, başta şirket yatırımları olmak üzere sektörel çalışmalar ve termal sağlık üzerine konuştuk:

Şirket olarak faaliyet gösterdiğiniz tesis ve yatırımlarınızdan bahseder misiniz?

İlk tesisimiz Kuşadası’nda ilçenin en büyük tatil köyü olan Holiday&Leisure Club. Bodrum Mio Bianco adında özel bir koya sahip butik otelimiz de mevcut. Daha sonra ilk termal tecrübemiz olan Emet Thermal Resort & Spa’yı, Kütahya belediyesinden uzun vadeli kiralayarak işletmesini devraldık. Bu ilk termal tesisimizi, ustalık projemiz olarak adlandırdığımız Yalova Thermal Palace ile güçlendirdik. Aynı zamanda Balıkesir’de inşa ettiğimiz Laguna Thermal Resort ile de, termal yatırımlarımızın devamını sağlamış olduk. Üç bitmiş tesisimiz iki devam etmekte olan inşaatımızla toplamda beş tesisle hizmet etmeyi öngören bir şirketiz.

Ustalık projemiz dediğiniz Yalova Thermal Palace projesinden bahseder misiniz?

Yalova Thermal Palace projesi bizim vizyon projesi dediğimiz ustalık projemiz. Burası otel, alışveriş merkezi, sosyal donatılar, spa ve sağlık birimlerinden oluşacak bir şekilde inşa ediliyor. İçerisinde aqua parkı,  termal havuzu, açık- kapalı yüzme havuzları, tedavi maksatlı termal havuzları barındıran, 5 bin metrekare spası olan,  aynı zamanda işletme içerisinde olmasını istediğimiz saç, vücut, göz ve diş estetiği unsurlarını barındıran bir estetik merkezinin yapılanmasında oluşuyor.

Son zamanlardaki yatırımlarınızın termal turizm üzerine olmasının sebebi nedir?

Turizm inşaatları konusunda Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biriyiz. 50 bin üyeye hizmet veriyoruz. Sağlık turizminin yayılması ve Türkiye’nin çok faydalı termal sularına sahip olmasından dolayı termal sağlık turizmine yatırım yapma kararı aldır. Konseptimizde hem sağlık turizmini, hem de sahil turizmini barındırıyoruz.

Termal otelciliğin, diğer otelcilik türlerine göre avantaj ve dezavantajları nelerdir?

Diğer otellere göre en büyük avantajı; termal oteller 365 gün hizmet verirken, sahil turizmi tesisleri ise sezonluk çalışırlar. Bir diğer avantaj, termal oteller adı üstünde olduğu gibi termal kür merkezleridir. Yani, otel konsepti içerisinde, sağlıkla desteklenen üniteler barındırırlar.

Dezavantajına bakıldığı zaman ise, termal sular sıcak su kaynaklı olduğu için, özellikle yaz aylarında kullanımı zorlaşabilir.

Müşteri profil ve portföyü hakkında neler söyleyebilirsiniz? Müşteri devamlılığını nasıl sağlıyorsunuz?

Hem termal sağlık, hem sahil tesislerimiz olduğu için müşteri datamız oldukça geniş. Müşterilerimize, medya -sosyal medya tanıtımlarımızdan ve direkt bilgilendirme olarak hazırladığımız infolardan doğru şekilde ulaştığımızı düşünüyoruz. Kendilerine verilen bilgiler doğrultusunda yapacakları yatırımın bir sağlık turizmi olduğu, bizim ailemize dahil olduklarında,  edindikleri birtakım haklar sayesinde ve bu hakları da diğer tesislerimizde rahatlıkla kullanabileceklerini öngördükleri için geniş bir müşteri yelpazesine sahibiz.

O zaman belirli bir farkındalığa sahip müşteri profilinden bahsedebiliriz

Hamam kültürüyle yaşayan bir millet olduğumuz için termal sulara çok yabancı değiliz. Romatizma, kemik, eklem ağrıları gibi sağlık sorunları olan insanlar bizi buluyor. Yeni müşteri farkındalığı yaratırken insanların sorunlu halinde değil, sorun başlamadan önce vücutlarını koruyabilecekleri ve bağışıklık sistemlerini güçlendirecekleri bir yapılanma olsun diye, önceden müşterilerimizle temas halinde olmayı tercih ediyoruz.

Özellikle yabancı turistlerin tesislerinize olan ilgisi nedir? Genelde hangi ülke vatandaşlarını müşteri olarak ağırlıyorsunuz?

Sekiz farklı ülkede acentelik ve bayilikler çalıştırıyoruz. Şu anda ağırlıklı olarak Ortadoğu ülkelerinden yatırımlarımıza talep var. Özellikle İran, Irak, Kuveyt, Suudi Arabistan, Katar Dubai, Bulgaristan ve bunun yanında Almanya, İngiltere, Fransa gibi ülkelerde yaşayan yurttaşlarımız da tesislerimize ilgi ve katılım gösteriyorlar.

Müşterilerinizin sorunları karşısında nasıl çözümler üretiyorsunuz?

Haftanın her günü mesai saatleri içerisinde hizmet vermekte olan çağrı merkezimiz ve müşterilerle birebir görüşen müşteri temsilcilerimiz var. Web sitemizde gerekli bilgi ve projelerimiz mevcut. Müşteri şikayetleri anında cevaplanıp taleplerine çözüm üretilmeye çalışılıyor. Bizim için mühim olan müşteri memnuniyetini zirvede tutmak. Müşterilerimizin hepsi bizim ailemizin parçası. Elimizden geldiğince şikayet olmaması için çaba sarf ediyor, tüm personelimizi bu konuda bilgilendiriyoruz.

Sosyal mecralarda ne tür faaliyetler yürütüyorsunuz?

Medya açısından; haber, reklam, sosyal medya alanlarımız çok fazla. Etkileşimin artması için sosyal medyadaki takipçilerimize periyodik zamanlarda gündeme yakın kampanyalar, hediye tatiller veriyoruz. Satış ve pazarlamanın her kolunu tedarik etmeye çalışıyoruz.

Ülke olarak sağlık turizmine gereken değerin verildiğini düşünüyor musunuz?

Günümüzde bu sektöre yeteri kadar değer verilmeye çalışılıyor. Artık o bilinç yatırımcılar ve kullanıcılar tarafından gelişmeye başlıyor. Avrupa ve İskandinav ülkelerine baktığımızda birçok kişi termal suyu, termal kürleri bir koruyucu unsur olarak çok erken yaşta kullanmaya başlıyorlar. Biz termal kaynaklar olarak çok zengin olmamıza rağmen maalesef bu geleneği bir türlü sağlayamamış durumdayız.

Termal turizm hakkında vermek istediğiniz mesajlar nelerdir?

Türkiye, hem coğrafi özellikleri açısından hem de yer altı kaynakları bakımından çok kıymetli değerlere sahip olan bir ülke. Maalesef elimizin altında olan bu değerlerin kıymetini bilemiyoruz. Yabancı kullanıcılar bu değerleri bizden daha iyi bilip daha doğru kullanıyorlar. Biz Karaderili Şirketler Grubu olarak öncüsü olmak istediğimiz bu sektördeki tüm planlarımızı, insanlara doğru ulaşmak ve kullanıcıların artması için yapıyoruz.

 

Kaynak

Karaderili Şirketler Grubu tarafından inşa edilen Yalova Thermal Palace, “Marmara’nın en büyük termal yatırımı” olarak anılıyor..

Turizm tarihinde bir dönüm noktası olarak lanse edilen Yalova Thermal Palace, düzenlenen toplantı ile Yalova’daki basın temsilcilerine tanıtıldı.

Termal suların tarihten beri şifa kaynağı olarak bilindiğini söyleyen Karaderili Şirketler Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli, “Türkiye, termal su kaynakları bakımından Avrupa’da birinci, dünyada ise yedinci sırada yer alıyor. Fakat gerek yatırımcılar gerekse vatandaş, bu şifa kaynağından yeterince faydalanamıyor. Ülkemizde geleneksel anlayıştan dolayı, termal sular hep şifa arayışları olarak algılanmış ve hastalık geldiğinde hatırlanmıştır. Bu algılamanın sınırlarının daha da genişletilerek, hastalık öncesi bağışıklık sistemini ve bedeni koruyucu bir unsur olarak değerlendirilmesi daha doğru olacaktır” dedi.
‘Yatırımlarımızı termal turizmde yoğunlaştırdık’

Karaderili Grup, Termal Akköy’de 3 etap şeklinde inşa edilmekte olan termal otel ve Balıkesir’de yapımı süren, Balıkesir Laguna Thermal ile termal otel sayısını arttırmayı planlıyor. Termal sağlık turizmi ve şirketin bu alanda yaptığı yatırımlar hakkında bilgi veren Deniz Derelli, Türkiye’nin dünyada termal kaynağa sahip sayılı ülkelerden olduğunu belirterek, yatırımlarını termal turizmde yoğunlaştırdıklarını kaydetti. Derelli, Kütahya, Yalova ve Sındırgı’daki 3 termal tesisle senede 200 binden fazla tatilciye sağlık turizmi yaptırmayı hedeflediklerini dile getirdi.
‘İlk etapta 55 milyon Euro yatırım yapıldı’

Yalova’ya ilk termal yatırımını, işletmesini devir aldığı Kütahya Emet’teki Emet ThermalResort&Spa’yla yapan grup, şimdi de Yalova ve Balıkesir’de iki önemli projeyi hayata geçiriyor. Şirketlerinin 17 yıldan bu yana turizm sektöründe faaliyet gösterdiğini, şimdiki hedeflerinin ise sağlık tesisleri açarak tüm dünyadaki hasta insanların, termal sular ile şifa bulmaları olduğunu söyleyen Deniz Derelli, Yalova’daki projenin Marmara Bölgesi’nin en büyük termal yatırımı olduğunu kaydetti. Yalova ve Balıkesir’deki projelerin hızla ilerlediğini aktaran Derelli, açıklamasına şöyle devam etti: “Şu anda Yalova’ya 40 bin metrekare arazi üzerine, 5 bin metrekare sağlık, spa ve kür merkezi, 2 bin 200 yatak kapasiteli ülkemizin en büyük termal turizm kompleksi inşaatımız devam ediyor. Sadece inşaat için ilk etapta 55 milyon Euro yatırım yapıldı. Stüdyo 1, 2 ve 3 yatak odalı daireler olarak planlanan projede yer alacak fizik-tedavi ve rehabilitasyon merkezi, açık-kapalı yüzme  havuzları ve spor merkezlerinin yanı sıra ailelere özel havuzlar ve sosyal alanlar geniş tutuldu. Başka bir önemli ayrıntı ise projenin Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden esinlenerek sarayları andıran görkemli duruşu. Türkiye’deki en iyi termal sulardan birine  sahip olan Yalova’nın böyle bir yatırıma ihtiyacı vardı. Balıkesir ilimizde de yaklaşık 40 milyon Euro yatırım maliyeti olan termal tesisler yapıyoruz.”

‘Termal sağlık turizminin yükselen yıldızı’

Şirket hakkında da açıklamalarda bulunan Karaderili Şirketler Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli, şu ifadeleri kullandı: “Termal sağlık turizminin yükselen yıldızı Karaderili Şirketler Grubu; 2 otel, 1 termal tesis, 2 yeni dev termal tesis daha katarak çıkışını önümüzdeki 10 yıla da yayma hedefinde. Otelcilik, devre mülk ve devre tatil gibi alanlardaki 17 yıllık tecrübesiyle yola çıkan Karaderili Grup, Türkiye’de son yıllarda her kesimden insanın sağlıklı yaşam için tercih ettiği termal turizme yatırım yapmanın meyvesini toplamaya başladı. Türkiye’nin en önemli tatil bölgelerinde en modern, en ekonomik ve en konsept tatil imkanlarını sunan Karaderili Grubu’nun tesisleri her kesimden ve her yaş grubundan tatilciyi ağırlamayı hedefliyor. Parolalarını sağlığın kaynağına inerek, turizmin zirvesine çıkmak olarak belirleyen Karaderili Grup, sadece termal turizmin değil yemeğinden, animasyonuna, konforundan,  farklı alternatiflerine kadar tatil anlayışının tüm nimetlerinden faydalandıran tesisler inşa ediyor.”

‘Turizmde önemli bir marka olacak’

Karaderili Grubu’nun turizmde önemli bir marka olmasını sağlayacak tesislerle ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Derelli, “İlk tesisini Kuşadası’nda Holiday Leisure Club adıyla açan şirket, Bodrum’un incisi Akyarlar’ın mavi bayraklı denizine nazır MioBianco Resort’le ikinci yatırımını yaptı. İlk termal yatırımını, işletmesini devir aldığı Kütahya Emet’teki Emet Thermal Resort&Spa’yla yapan Karaderili Grup, termal turizme parmakla gösterilen bir tesise imza attı. Emet Thermal Resort&Spa gerek doğası, gerekse termal suyunun faydalarıyla Türkiye’nin örnek tesisleri arasına girdi. Karaderili Grubu’nun ‘Vizyon Projesi’ olarak adlandırdığı en büyük yatırımı termal otel, devremülk ve spa merkezi konseptinde; Akköy’de 3 etap şeklinde inşa ediliyor. Yalova Thermal Palace projemizin ilk etabı tamamlanmak üzeredir ve aynı hız Balıkesir Laguna Thermal inşaatı için de söz konusudur” diye konuştu.

Neden Yalova Termal?

Karaderili Şirketler Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Derelli, firmanın neden geleneksel turizmle birlikte termal tesislere yöneldiği ile ilgili olarak ise şunları ifade etti: “Termal sularının binlerce yıldan bu yana bilindiği ve kullanıldığı literatürde yer almaktadır. Türkiye, termal su kaynakları bakımından Avrupa’da birinci, Dünya’da yedinci sırada olmasına rağmen, ülkemizde geleneksel anlayıştan dolayı, termal sular hep şifa arayışları olarak algılanmış ve hastalık geldiğinde hatırlanmıştır. Bu algılamanın sınırlarının daha da genişletilerek, hastalık öncesi bağışıklık sistemini ve bedeni koruyucu bir unsur olarak değerlendirilmesi daha doğru olacaktır. Ülkemiz, termal sağlık turizmini katılımcılar tarafından deneyim edinebilineceği en önemli lokasyonlardan birisidir. Gerek termal ve mineral sularının zenginliği, gerekse bölgesel ayrıcalıklar, sağlık turizmini hedef alan katılımcıları cezbeden niteliktedir. Fakat bu zenginlik ve farklılıkların ulusal ve uluslar arası misafirlere doğru aktarılması tanıtımlarının gerek devlet gerekse basın tarafından desteklenerek geliştirilmesi gerekmektedir.”

‘Yalova’ya turizm istihdamı sağlayacak’

Tesisin daha açılmadan Yalova için istihdam kaynağı olarak hizmet verdiğine de dikkat çeken Derelli, “Yerden bir armağan gibi fışkıran termal sular hak ettikleri değere; misafirler ise hak ettikleri sağlığa, keyfe ve hizmete kavuşacak. Daha açılmadan Yalova için istihdam kaynağı olarak hizmet veren tesis, artık misafirleriyle buluşmak için gün sayıyor” dedi.

Müşterileri ‘sultan’ gibi hissettirebilmek

Deniz Derelli, 2 bin 200 yatak kapasiteli Marmara’nın en büyük termal turizm kompleksinin, Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden etkilenerek tasarlandığını sözlerine ekleyerek, son olarak şunları kaydetti: “Bir sarayı andıran mimarisiyle, misafirlere kendilerini Osmanlı Sultanları gibi hissettirebilmek için tüm ayrıntılar düşünüldü. Stüdyo 1, 2 ve 3 yatak odalı daireler olarak planlanan projede, fizik-tedavi ve rehabilitasyon merkezi, açık-kapalı yüzme havuzları, spor merkezlerinin yanı sıra ailelere özel havuzlar ve sosyal alanlar da var. Sadece devam eden inşaat için bile ilk etapta 55 milyon Euro yatırım yapıldı. Karaderili Şirketler Grubu olarak, sizleri de bu heyecana ortak olmaya; Marmara’nın ve Yalova’nın yükselen yıldızına davet ediyoruz. Sadece Yalova için değil Türkiye’nin turizmi için, bu ‘can-suyunu’ birlikte görmek dileğiyle.”

 

Kaynak:

 

Karaderili Şirketler Grubu, Türkiye’nin en büyük termal tesisini Yalova’ya kuruyor!

KARADERİLİ Şirketler Grubu, Yalova’ya 55 milyon inşaat maliyetiyle Türkiye’nin en büyük termal tesisini kuruyor. Karaderili Şirketler Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli, Kütahya, Yalova ve Sındırgıdaki 3 termal tesisle yılda 200 binden fazla tatilciyi hedeflediklerini belirtti. Derelli “Balıkesir’de de yaklaşık 40 milyon Euro yatırım maliyeti olan termal tesisler yapıyoruz” dedi.

Kaynak

Karaderili Şirketler Grubu, Yalova’ya Marmara’nın en büyük termal yatırımını yapıyor

Türkiye, termal su kaynakları bakımından Avrupa’da birinci dünyada ise yedinci sırada yer alıyor. Fakat gerek yatırımcılar gerekse vatandaş bu şifa kaynağından yeterince faydalanamıyor. 17 yıldır bu alanda faaliyet gösteren Karaderili Şirketler Grup’u ,Yalova ve Balıkesir’de İnşa etmeye başladığı dev tesisler bittiğinde 200 bin kişiyi şifalı termal sularla buluşturmayı hedefliyor. Termal suların tarihten beri şifa kaynağı olarak bilindiğini söyleyen Karaderili Şirketler Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli, “Ülkemizde geleneksel anlayıştan dolayı, termal sular hep şifa arayışları olarak algılanmış ve hastalık geldiğinde hatırlanmıştır. Bu algılamanın sınırlarının daha da genişletilerek, hastalık öncesi bağışıklık sistemini ve bedeni koruyucu bir unsur olarak değerlendirilmesi daha doğru olacaktır.” dedi.

İlk termal yatırımını, işletmesini devir aldığı Kütahya’nın Emet ilçesindeki Emet Termal Resort&Spa’yla yapan Karaderili Grup, Yalova ili Termal İlçesi Akköy’de 3 etap şeklinde inşa edilmekte olan termal otel ve Balıkesir’de yapımı süren, Balıkesir Laguna Thermal ile termal otel sayısını arttırmayı planlıyor. Karaderili Şirketler Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli, termal sağlık turizmi ve şirketin bu alanda yaptığı yatırımlar hakkında bilgi verdi. Türkiye’nin dünyada termal kaynağa sahip sayılı ülkelerden olduğunu belirten Derelli, yatırımlarını termal turizmde yoğunlaştırdıklarını kaydetti. Derelli, Kütahya, Yalova ve Sındırgı’daki 3 termal tesisle senede 200 binden fazla tatilciye sağlık turizmi yaptırmayı hedeflediklerini dile getirdi.

 

Yalova’ya Marmara’nın en büyük termal yatırımı 

İlk termal yatırımını, işletmesini devir aldığı Kütahya Emet’teki Emet Thermal Resort&Spa’yla yapan grup, şimdi de Yalova ve Balıkesir’de iki önemli projeyi hayata geçirecek. Şirketlerinin 17 yıldan bu yana turizm sektöründe faaliyet gösterdiğini, şimdiki hedeflerinin ise sağlık tesisleri açarak tüm dünyadaki hasta insanların, termal sular ile şifa bulmaları olduğunu söyleyen Deniz Derelli, Yalova’daki projenin Marmara bölgesinin en büyük termal yatırımı olduğunu kaydetti. Yalova ve Balıkesir’deki projelerin hızla ilerlediğini aktaran Derelli, şöyle devam etti: “Şu anda Yalova da 2 bin 200 yatak kapasiteli ülkemizin en büyük termal turizm kompleksi inşaatımız devam ediyor. Sadece inşaat için ilk etapta 55 milyon euro yatırım yapıldı. Stüdyo 1, 2 ve 3 yatak odalı daireler olarak planlanan projede yer alacak fizik-tedavi ve rehabilitasyon merkezi, açık-kapalı yüzme  havuzları ve spor merkezlerinin yanı sıra ailelere özel havuzlar ve sosyal alanlar geniş tutuldu. Başka bir önemli ayrıntı ise projenin Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden esinlenerek sarayları andıran görkemli duruşu. Türkiye’deki en iyi termal sulardan birine  sahip olan Yalova’nın böyle bir yatırıma ihtiyacı vardı. Balıkesir ilimizde de yaklaşık 40 milyon euro yatırım maliyeti olan termal tesisler yapıyoruz.” dedi.

Kaynak

Karaderili Group DOMİF’te

Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova’yı kapsayan, 320 firmanın katıldığı “Doğu Marmara İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı (DOMİF 2014)”,  başladı.

İş hayatında kalifiye eleman açığının giderilmesi, nitelikli işsizi işverenle buluşturmayı hedefleyen ‘4üncü Doğu Marmara İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’ (DOMİF) bugün açıldı.

Toplam 320 firmanın katıldığı bu büyük fuarda  ‘Karaderili Group’ta’ yerini aldı.

Karaderili Şirketler Grubu Kütahya’da termal sağlık merkezi kuracak!

Kütahya’nın Emet ilçesi sağlık turizminde atağa geçti. Bölgede otel inşa eden Karaderili şirketi, 55 milyon euroluk yatırım yapıyor.

Kütahya’nın Emet ilçesindeki termal bölge, birçok hastalığa şifa oluyor. Dünyada bu nitelikte sadece iki yerde bulunan bu termal sular özellikle şeker hastalarının umudu oldu. Termal tesislerin 17 yıllığına işletme hakkını elinde bulunduran Karaderili Şirketler Grubu, işe önce araştırma yapmakla başlamış. Şirket, sadece Emet’te değil Yalova ve Balıkesir’de de termal sağlık tesisleri açarak, faaliyet alanını genişletti. Karaderili Şirketler Grubu Bayi ve Acenta Genel Koordinatörü Deniz Derelli, hedeflerinin yurtdışından tedavi amaçlı gelen ve Türkiye’yi tanımak isteyen turistleri çekmek olduğunu belirtti. Derelli, “Önceliğimizi termal suların olduğu bölgelere verdik. Şu anda Yalova’da ülkemizin en büyük 2 bin 200 yatak kapasiteli termal turizm kompleksi inşaatına devam ediyoruz. Sadece inşaat için ilk etapta 55 milyon euroluk yatırım yapacağız” dedi.

ŞEKER HASTALIĞINA ÇARE

Karaderili Oteller Grubu Koordinatörü Kenan Çakar da, otel arazisi içindeki Şekersu adı verilen kaynağın kandaki şeker oranını düşürdüğünü ifade etti. Çakar “Bir misafirim geldi. Suyu içmeden önce şekerini ölçtük 340’tı. İçtikten bir saat sonra 180’e düştüğünü iletti. Elbette bilim adamları ve doktorlarca kontrol edildikten sonra kesin bir şey söylenebilir” diye konuştu. Çakar, otele daha bitmeden Körfez Bölgesi’nden teklif geldiğini de belirterek şunları söyledi: “Körfez’in en büyük gruplarından biri yatırımın çok üstünde bir kârla burayı satın almak istedi. Ancak buna yanaşmadık.”

Kaynak