Karaderili Şirketler Grubu tarafından inşa edilen Yalova Thermal Palace, “Marmara’nın en büyük termal yatırımı” olarak anılıyor..

PIN

Turizm tarihinde bir dönüm noktası olarak lanse edilen Yalova Thermal Palace, düzenlenen toplantı ile Yalova’daki basın temsilcilerine tanıtıldı.

Termal suların tarihten beri şifa kaynağı olarak bilindiğini söyleyen Karaderili Şirketler Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli, “Türkiye, termal su kaynakları bakımından Avrupa’da birinci, dünyada ise yedinci sırada yer alıyor. Fakat gerek yatırımcılar gerekse vatandaş, bu şifa kaynağından yeterince faydalanamıyor. Ülkemizde geleneksel anlayıştan dolayı, termal sular hep şifa arayışları olarak algılanmış ve hastalık geldiğinde hatırlanmıştır. Bu algılamanın sınırlarının daha da genişletilerek, hastalık öncesi bağışıklık sistemini ve bedeni koruyucu bir unsur olarak değerlendirilmesi daha doğru olacaktır” dedi.
‘Yatırımlarımızı termal turizmde yoğunlaştırdık’

Karaderili Grup, Termal Akköy’de 3 etap şeklinde inşa edilmekte olan termal otel ve Balıkesir’de yapımı süren, Balıkesir Laguna Thermal ile termal otel sayısını arttırmayı planlıyor. Termal sağlık turizmi ve şirketin bu alanda yaptığı yatırımlar hakkında bilgi veren Deniz Derelli, Türkiye’nin dünyada termal kaynağa sahip sayılı ülkelerden olduğunu belirterek, yatırımlarını termal turizmde yoğunlaştırdıklarını kaydetti. Derelli, Kütahya, Yalova ve Sındırgı’daki 3 termal tesisle senede 200 binden fazla tatilciye sağlık turizmi yaptırmayı hedeflediklerini dile getirdi.
‘İlk etapta 55 milyon Euro yatırım yapıldı’

Yalova’ya ilk termal yatırımını, işletmesini devir aldığı Kütahya Emet’teki Emet ThermalResort&Spa’yla yapan grup, şimdi de Yalova ve Balıkesir’de iki önemli projeyi hayata geçiriyor. Şirketlerinin 17 yıldan bu yana turizm sektöründe faaliyet gösterdiğini, şimdiki hedeflerinin ise sağlık tesisleri açarak tüm dünyadaki hasta insanların, termal sular ile şifa bulmaları olduğunu söyleyen Deniz Derelli, Yalova’daki projenin Marmara Bölgesi’nin en büyük termal yatırımı olduğunu kaydetti. Yalova ve Balıkesir’deki projelerin hızla ilerlediğini aktaran Derelli, açıklamasına şöyle devam etti: “Şu anda Yalova’ya 40 bin metrekare arazi üzerine, 5 bin metrekare sağlık, spa ve kür merkezi, 2 bin 200 yatak kapasiteli ülkemizin en büyük termal turizm kompleksi inşaatımız devam ediyor. Sadece inşaat için ilk etapta 55 milyon Euro yatırım yapıldı. Stüdyo 1, 2 ve 3 yatak odalı daireler olarak planlanan projede yer alacak fizik-tedavi ve rehabilitasyon merkezi, açık-kapalı yüzme  havuzları ve spor merkezlerinin yanı sıra ailelere özel havuzlar ve sosyal alanlar geniş tutuldu. Başka bir önemli ayrıntı ise projenin Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden esinlenerek sarayları andıran görkemli duruşu. Türkiye’deki en iyi termal sulardan birine  sahip olan Yalova’nın böyle bir yatırıma ihtiyacı vardı. Balıkesir ilimizde de yaklaşık 40 milyon Euro yatırım maliyeti olan termal tesisler yapıyoruz.”

‘Termal sağlık turizminin yükselen yıldızı’

Şirket hakkında da açıklamalarda bulunan Karaderili Şirketler Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli, şu ifadeleri kullandı: “Termal sağlık turizminin yükselen yıldızı Karaderili Şirketler Grubu; 2 otel, 1 termal tesis, 2 yeni dev termal tesis daha katarak çıkışını önümüzdeki 10 yıla da yayma hedefinde. Otelcilik, devre mülk ve devre tatil gibi alanlardaki 17 yıllık tecrübesiyle yola çıkan Karaderili Grup, Türkiye’de son yıllarda her kesimden insanın sağlıklı yaşam için tercih ettiği termal turizme yatırım yapmanın meyvesini toplamaya başladı. Türkiye’nin en önemli tatil bölgelerinde en modern, en ekonomik ve en konsept tatil imkanlarını sunan Karaderili Grubu’nun tesisleri her kesimden ve her yaş grubundan tatilciyi ağırlamayı hedefliyor. Parolalarını sağlığın kaynağına inerek, turizmin zirvesine çıkmak olarak belirleyen Karaderili Grup, sadece termal turizmin değil yemeğinden, animasyonuna, konforundan,  farklı alternatiflerine kadar tatil anlayışının tüm nimetlerinden faydalandıran tesisler inşa ediyor.”

‘Turizmde önemli bir marka olacak’

Karaderili Grubu’nun turizmde önemli bir marka olmasını sağlayacak tesislerle ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Derelli, “İlk tesisini Kuşadası’nda Holiday Leisure Club adıyla açan şirket, Bodrum’un incisi Akyarlar’ın mavi bayraklı denizine nazır MioBianco Resort’le ikinci yatırımını yaptı. İlk termal yatırımını, işletmesini devir aldığı Kütahya Emet’teki Emet Thermal Resort&Spa’yla yapan Karaderili Grup, termal turizme parmakla gösterilen bir tesise imza attı. Emet Thermal Resort&Spa gerek doğası, gerekse termal suyunun faydalarıyla Türkiye’nin örnek tesisleri arasına girdi. Karaderili Grubu’nun ‘Vizyon Projesi’ olarak adlandırdığı en büyük yatırımı termal otel, devremülk ve spa merkezi konseptinde; Akköy’de 3 etap şeklinde inşa ediliyor. Yalova Thermal Palace projemizin ilk etabı tamamlanmak üzeredir ve aynı hız Balıkesir Laguna Thermal inşaatı için de söz konusudur” diye konuştu.

Neden Yalova Termal?

Karaderili Şirketler Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Derelli, firmanın neden geleneksel turizmle birlikte termal tesislere yöneldiği ile ilgili olarak ise şunları ifade etti: “Termal sularının binlerce yıldan bu yana bilindiği ve kullanıldığı literatürde yer almaktadır. Türkiye, termal su kaynakları bakımından Avrupa’da birinci, Dünya’da yedinci sırada olmasına rağmen, ülkemizde geleneksel anlayıştan dolayı, termal sular hep şifa arayışları olarak algılanmış ve hastalık geldiğinde hatırlanmıştır. Bu algılamanın sınırlarının daha da genişletilerek, hastalık öncesi bağışıklık sistemini ve bedeni koruyucu bir unsur olarak değerlendirilmesi daha doğru olacaktır. Ülkemiz, termal sağlık turizmini katılımcılar tarafından deneyim edinebilineceği en önemli lokasyonlardan birisidir. Gerek termal ve mineral sularının zenginliği, gerekse bölgesel ayrıcalıklar, sağlık turizmini hedef alan katılımcıları cezbeden niteliktedir. Fakat bu zenginlik ve farklılıkların ulusal ve uluslar arası misafirlere doğru aktarılması tanıtımlarının gerek devlet gerekse basın tarafından desteklenerek geliştirilmesi gerekmektedir.”

‘Yalova’ya turizm istihdamı sağlayacak’

Tesisin daha açılmadan Yalova için istihdam kaynağı olarak hizmet verdiğine de dikkat çeken Derelli, “Yerden bir armağan gibi fışkıran termal sular hak ettikleri değere; misafirler ise hak ettikleri sağlığa, keyfe ve hizmete kavuşacak. Daha açılmadan Yalova için istihdam kaynağı olarak hizmet veren tesis, artık misafirleriyle buluşmak için gün sayıyor” dedi.

Müşterileri ‘sultan’ gibi hissettirebilmek

Deniz Derelli, 2 bin 200 yatak kapasiteli Marmara’nın en büyük termal turizm kompleksinin, Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden etkilenerek tasarlandığını sözlerine ekleyerek, son olarak şunları kaydetti: “Bir sarayı andıran mimarisiyle, misafirlere kendilerini Osmanlı Sultanları gibi hissettirebilmek için tüm ayrıntılar düşünüldü. Stüdyo 1, 2 ve 3 yatak odalı daireler olarak planlanan projede, fizik-tedavi ve rehabilitasyon merkezi, açık-kapalı yüzme havuzları, spor merkezlerinin yanı sıra ailelere özel havuzlar ve sosyal alanlar da var. Sadece devam eden inşaat için bile ilk etapta 55 milyon Euro yatırım yapıldı. Karaderili Şirketler Grubu olarak, sizleri de bu heyecana ortak olmaya; Marmara’nın ve Yalova’nın yükselen yıldızına davet ediyoruz. Sadece Yalova için değil Türkiye’nin turizmi için, bu ‘can-suyunu’ birlikte görmek dileğiyle.”

 

Kaynak:

 

Comment (1)

  1. Karaderili Şirketler Grubu tarafından inşa edilen Yalova Thermal Palace, “Marmara’nın en büyük termal yatırımı” olarak anılıyor.. | Karaderili Group

    Haziran 23, 2014 at 14:34

    […] Turizm tarihinde bir dönüm noktası olarak lanse edilen Yalova Thermal Palace, düzenlenen toplantı ile Yalova’daki basın temsilcilerine tanıtıldı. Termal suların tarihten beri şifa kaynağı olarak bilindiğini söyleyen Karaderili Şirketler Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli, “Türkiye, … http://blog.karaderiligroup.com/karaderili-sirketler-grubu-tarafindan-insa-edilen-yalova-thermal-pal… […]

Leave Your Comments