Muhteşem balayı için 6 sıradışı otel !

PIN

Evlenen çiftlerin önem verdiği bir diğer konu ise balayıdır. Kimi zaman sade deneyimler yaşamak isteyen çiftler sıradışı deneyimlerede hayır diyemiyor. İşte bir birinden farklı balayı adresleri….

FİNLANDİYA

Finlandiya’da bulunan Kakslauttanen Arctic Resort, dünyanın en farklı romantik balayı tatilini sizlere vadediyor. Balayı suitleri tam bir tasarım harikası olan otelde yattığınız yerden kuzey ışıklarını izleyebiliyorsunuz. Ağustos ve Nisan arasında olan bu ilginç doğa olayı, hafızalarınıza kazınacak. İglo suitler içinde özel saunaları ve şömine gibi lüksleri bulabileceksiniz. Lapland’da yer alan otel, maceracı ruhlar için karda motosiklet turları , buz içinde balık tutma Husky köpekleri ve geyiklerle birlikte safari turları da düzenliyor.

ImageGen

KANADA

Kış turizminde en popüler konaklama teissleri arasında ve en iyi buz otel arasında yer alan Hotel de Glace sizlere çok farklı deneyimler yaşatmak için bekliyor.. Quebec şehrine 10 dakika uzaklıkta olan otel, yabani doğa arasında, Ocak ve Mart aylarında kapılarını açıyor. Sizlere sıfır derecenin çok altlarında muhteşem bir balayı vadeden otelde balayı suitlerinde ünlü sanatçıların buzdan heykelleri sergileniyor. Otel odalarında soğuk hava nedeniyle 15-30 derece sıcak tutan özel çift kişilik uyku tulumları yer alıyor.

17_Chapelle

İZLANDA

Sonsuz ve büyülü bir ışık şöleni… Kuzey ışıklarının cezbeden havası, buzullar, sıcak sular ve fiyorlar… İzlanda’da da balayı yapmak için en iyi zamanlardan biri… Başkent Reykjavik’in 80 km güneydoğusunda bulunan Hotel Ranga, kuzey ışıklarının en iyi izlendiği yerlerden biri. Otelin bir başka özelliği ise Michelin yıldızlı restoranıdır. Somon balıklarıyla ünlü Ranga Nehri’ni gören otelde balıklar farklı çeşitlerde sunuluyor.

maxresdefault (3)

ŞİLİ

Tierra Patagonia Hotel Sarmiento Gölü’ne 400 metre mesafede yer alıyor. Aynı zamanda Unesco Biyosfer Rezerv Alanı olarak ta tescillenmiş. Haziran ve Eylül aylarında kapalı olan otelde, Kasım ve Şubat arası konaklayabiliyorsunuz. Otel, doğa yürüyüşleri, bisiklet turları ve trekking turları düzenliyor.

503c0a4828ba0d4470000102_hotel-tierra-patagonia-cazu-zegers-arquitectura_pvtpexteriorfromlakenoche2

TANZANYA

Hepimizin hayali olan Afrika’da safari turu balayınız için güzel bir seçim olacak. Manyara Gölü’nün etrafında bulunan Lake Manyara Tree Lodge. Gölün olduğu ulusal park aynı zamanda bir kuş cenneti ve aslan, su aygırı hayvanlarıda içinde barındırıyor. Maun ağaçlarının her yeri kapladığı bir doğada ahşap ağaç evlerde kalmak rüyalarınızı süslüyecek bir balayı yaşamanızı sağlayacak.

item0.size.lake-manyara-tree-lodge-lake-manyara-tanzania-108092-1

MAURITIUS

Constance Le Prince Maurice, Mauritius’un doğusunda kalan bir yarımadada kurulan oteldir. Otel mimari örneği ile büyük ölçüde dikkat çekerken tropik havasıylada herkesi büyülüyor. Sıcak bir ortamda balayı tatilini geçirmek isteyen çiftler için ideal bir otel. Otelin meşhur olan hizmeti ise masaj. 4 adet restoranı olan otelde bir restoranda yüzer halde.

CLPMBP12_LapPool01_lores2

Comment (1)

  1. Muhteşem balayı için 6 sıradışı otel ! | Karaderili Group

    Ocak 6, 2015 at 17:41

    […] Evlenen çiftlerin önem verdiği bir diğer konu ise balayıdır. Kimi zaman sade deneyimler yaşamak isteyen çiftler sıradışı deneyimlerede hayır diyemiyor. İşte bir birinden farklı balayı adresleri…. FİNLANDİYA Finlandiya’da bulunan Kakslauttanen Arctic Resort, dünyanın en farklı romantik… http://blog.karaderiligroup.com/muhtesem-balayi-icin-6-siradisi-otel.html […]

Leave Your Comments