Öksürük kesici doğal tarifler

PIN

Kış aylarında hastalık kaçınılmaz üzerine birde öksürük eklenince işimiz daha da zorlaşıyor. Çok fazla ilaç tüketimi de vücuda zarar veriyor. Tüm hastalıkların şifasının doğada olduğu gibi, öksürüğünde tedavisi doğada !

Gıcık haline gelerek sizleri gece uykunuzdan eden öksürük derdinden bu doğal karışımlarla kurtulabilirsiniz…

Karabiber çayı demleyin !

Baharatların en faydalısı karabiber kan dolaşımını hızlandırır ve bronşlarınızdaki balgam akışını harekete geçirerek rahatlamanızı sağlar. Bal katabilirseniz öksürüğünüz kesilir. Bu karışım eski dönemlerde antibiyotik olarak nitelendirilirdi.

Bir çay kaşığı taze karabiber ve 2 yemek kaşığı balı bir fincanda iyice karıştırın. Üzerine bardak doluncaya kadar kaynar su dökün 15 dakika bekletin ve süzün.

Öksürük düşmanı kekik ve bal !

Bronşit ve üst solunum yolu gibi hastalıklara iyi gelen kekik ve bal karışımı yıllardır herkes tarafından öksürük kesici bir ilaç niteliğindedir.

Bağışıklık sisteminizi güçlendirin !

Limonu 4 parçaya bölün. Böldüğünüz limonlardan birtanesinin üzerine karabiber ve tuz dökün. Limonu yiyin iyileşmeniz hızlanacaktır. Aldığınız C vitamini ile bağışıklık sisteminiz güçlenecek ve nefes alışverişiniz daha rahat olacaktır.

Gıcığa son !

Bal ekleyerek içeceğiniz hafif ısıtılmış ılık süt, öksürüğü keser ve boğazınızı rahatlatmaya yardımcı olur. Gıcık ve öksürüğün gelmesini keser.

Badem ve portakal suyu da öksürük kesiyor !

Bademleri rondoya koyarak parçalayın ve 3 çay kaşığı bademi, bir fincan taze sıkılmış portakal suyuna ilave edin. Öksürüğünüze tamamen iyi gelecek bir karışım olacaktır.

 

Comment (1)

  1. Öksürük kesici doğal tarifler | Karaderili Group

    Ocak 7, 2015 at 10:59

    […] Kış aylarında hastalık kaçınılmaz üzerine birde öksürük eklenince işimiz daha da zorlaşıyor. Çok fazla ilaç tüketimi de vücuda zarar veriyor. Tüm hastalıkların şifasının doğada olduğu gibi, öksürüğünde tedavisi doğada ! Gıcık haline gelerek sizleri gece uykunuzdan eden öksürük derdinden bu doğal … http://blog.karaderiligroup.com/oksuruk-kesici-dogal-tarifler.html […]

Leave Your Comments