Muhteşem balayı için 6 sıradışı otel !

Evlenen çiftlerin önem verdiği bir diğer konu ise balayıdır. Kimi zaman sade deneyimler yaşamak isteyen çiftler sıradışı deneyimlerede hayır diyemiyor. İşte bir birinden farklı balayı adresleri….

FİNLANDİYA

Finlandiya’da bulunan Kakslauttanen Arctic Resort, dünyanın en farklı romantik balayı tatilini sizlere vadediyor. Balayı suitleri tam bir tasarım harikası olan otelde yattığınız yerden kuzey ışıklarını izleyebiliyorsunuz. Ağustos ve Nisan arasında olan bu ilginç doğa olayı, hafızalarınıza kazınacak. İglo suitler içinde özel saunaları ve şömine gibi lüksleri bulabileceksiniz. Lapland’da yer alan otel, maceracı ruhlar için karda motosiklet turları , buz içinde balık tutma Husky köpekleri ve geyiklerle birlikte safari turları da düzenliyor.

ImageGen

KANADA

Kış turizminde en popüler konaklama teissleri arasında ve en iyi buz otel arasında yer alan Hotel de Glace sizlere çok farklı deneyimler yaşatmak için bekliyor.. Quebec şehrine 10 dakika uzaklıkta olan otel, yabani doğa arasında, Ocak ve Mart aylarında kapılarını açıyor. Sizlere sıfır derecenin çok altlarında muhteşem bir balayı vadeden otelde balayı suitlerinde ünlü sanatçıların buzdan heykelleri sergileniyor. Otel odalarında soğuk hava nedeniyle 15-30 derece sıcak tutan özel çift kişilik uyku tulumları yer alıyor.

17_Chapelle

İZLANDA

Sonsuz ve büyülü bir ışık şöleni… Kuzey ışıklarının cezbeden havası, buzullar, sıcak sular ve fiyorlar… İzlanda’da da balayı yapmak için en iyi zamanlardan biri… Başkent Reykjavik’in 80 km güneydoğusunda bulunan Hotel Ranga, kuzey ışıklarının en iyi izlendiği yerlerden biri. Otelin bir başka özelliği ise Michelin yıldızlı restoranıdır. Somon balıklarıyla ünlü Ranga Nehri’ni gören otelde balıklar farklı çeşitlerde sunuluyor.

maxresdefault (3)

ŞİLİ

Tierra Patagonia Hotel Sarmiento Gölü’ne 400 metre mesafede yer alıyor. Aynı zamanda Unesco Biyosfer Rezerv Alanı olarak ta tescillenmiş. Haziran ve Eylül aylarında kapalı olan otelde, Kasım ve Şubat arası konaklayabiliyorsunuz. Otel, doğa yürüyüşleri, bisiklet turları ve trekking turları düzenliyor.

503c0a4828ba0d4470000102_hotel-tierra-patagonia-cazu-zegers-arquitectura_pvtpexteriorfromlakenoche2

TANZANYA

Hepimizin hayali olan Afrika’da safari turu balayınız için güzel bir seçim olacak. Manyara Gölü’nün etrafında bulunan Lake Manyara Tree Lodge. Gölün olduğu ulusal park aynı zamanda bir kuş cenneti ve aslan, su aygırı hayvanlarıda içinde barındırıyor. Maun ağaçlarının her yeri kapladığı bir doğada ahşap ağaç evlerde kalmak rüyalarınızı süslüyecek bir balayı yaşamanızı sağlayacak.

item0.size.lake-manyara-tree-lodge-lake-manyara-tanzania-108092-1

MAURITIUS

Constance Le Prince Maurice, Mauritius’un doğusunda kalan bir yarımadada kurulan oteldir. Otel mimari örneği ile büyük ölçüde dikkat çekerken tropik havasıylada herkesi büyülüyor. Sıcak bir ortamda balayı tatilini geçirmek isteyen çiftler için ideal bir otel. Otelin meşhur olan hizmeti ise masaj. 4 adet restoranı olan otelde bir restoranda yüzer halde.

CLPMBP12_LapPool01_lores2

Birbirinden ünlü tarihi oteller

Marilyn Monroe’nın kaldığı otelde kim kalmak istemez ki ? Ya da İngiltere Kraliçcesi’nin kahvaltı ettiği masada kahvaltı etmek ? Eğer uçuk fiyatlar sizi korkutmuyorsa dünyanın dört bir yanında tarihi güzel oteller bulunuyor. Oteller aylar öncesinden dolduğu için erken rezervasyon yapmanız şart !

ASHFORD KALESİ, COUNTY MAYO, İRLANDA

1939 senesinde otele dönüştürülen Ashforf Kalesi’nde bugüne kadar birçok sanatçı, politikacı ve Kraliyet ailesinin mensupları yer aldı.Oyuncu John Wayne, ünlü şarkıcı John Travolta ve Brad Pitt bu isimlerden sadece bir kaçı. Şu an restorasyon aşamasında olan otel 2015’in ilkbahar ayında misafirlerini yeniden ağırlamak için hazır olacak.

BAURAU LAC , ZÜRİH, İSVİÇRE

İsviçre Zürih’te bulunan Baur au Lac altı nesildir hep aynı aile tarafından işletilmekte. 1844 yılında açılan bu otel göl kenarında bulunuyor. Daha önceleri kraliyet ailelerini ağırlayan otel geçtiğimiz yıllarda İngiltere Başbakanı’nı bile ağırladı.

HOTEL DEL CORONAD O, SAN DIEGO, ABD

Del Coronado tarihi bir otel ve kadrosunda çalışan tarihçi bile var. 126 yaşında olan bu otel Marilyn Monroe, Charlie Chaplin gibi birçok ismi ağırladı.Otelde başka bir tarihi özellik ise ilk ışıklı çam ağacının süslenmesi.

IL SALV IATINO, FIESOLE , İTALYA

Bu otelde haftada bir gün Toskana’ya özgü aile yemekleri bulunuyor. Bunun nedeni ise eskiden otelin Floransa’nın en zengin ailelerinin burada toplanıp yemek yemesiymiş. 15. yüzyılda inşa edilen bu otelde nefis orman manzarasına şahit olacaksınız.

Gaziantep Güzelce Tanıyalım

Güneydoğu Anadolu’nun güzide yerlerinden, özellikle en çok kalabalık şehirlerinden biri olan Gaziantep, Mezopotamya Bölgesinde bulunmakta olup, İpek yolunun geçtiği şehirlerden biridir. İpek yolu üzerinde olması dolaysıyla yüzyıllar boyu insanlığa hizmet etmiş bir şehir olan Gaziantep, yerli – yabancı tüm turistlerin uğradığı yerlerden biridir.

Güneydoğu Anadolu’nun farklı bir yüzü olan şehir, tarihi eserleri, ipek yolundan kalma bu döneme kadar sürmüş olan çarşıları, antik kenti ile oldukça önemli bir yerdir.

Gaziantep kalesi, şehir merkezinde yer almış olup, hafta içi ve hafta sonu her gün ziyaretçilerin açıktır. Şehrin sembollerinden biri olan Gaziantep Kalesi, Roma döneminden bugüne kadar gelmiştir.

Zeugma Antik Kenti, Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerinden kalmış bir antik kenttir. Fırat Nehrinin kıyısına kurulmuş olan bu kent, bu toprakların ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

Bakırcılar Çarşısı, İpek yolunda kalma bir gelenek ve kültür olan bu çarşı, el işçiliğinin, bakır işletmeciliğinin en güzel yapıldığı yerlerden biridir.

Gaziantep Mutfağı
İpek yolu üzerinde olan bu şehrin, sürekli kültür karmaşası yaşamasından dolayı harika yemeklere sahip olmuştur. 250 çeşit kadar yemek kültürü olan Gaziantep mutfağı, tike kebabı, soğan kebabı, simit kebabı, patlıcan kebabı gibi binlerce çeşit kebabı bulunmaktadır.

Ayrıca yoğurtlar ile yapılan mükemmel mumbar dolması, içli köfte gibi binlerce çeşit bölgeye ait farklı tatlar bulunmaktadır.

Güneydoğu Anadolu’da yolunuz düşerse mutlaka Gaziantep’e uğrayın ve farklı kültürleri görmenin ne kadar huzur verici olduğuna inanın.

Titiopolis Antik Kent ve Anamur

Ülkemiz içerisinde geziler yapıyor ve Akdeniz tarafına yolunuz düştü ise ziyaret etmeniz gereken binlerce yer bulunmaktadır. Bunları sizlere tanıtmayı görev bilen bizler bugün sizlere Titiopolis Antik Kentini ve Anamuru anlatacağız.

Akdeniz’in marka şehri Mersin’in ilçesi olan Anamur, bölge konumu dolayısıyla bir çok kültüre ev sahipliği yapmış ve hepsinden birer miras bırakmıştır. Bunlardan biri de Titiopolis Antik Kenti’dir. Anamur’a bağlı olan Kalınören Köyü’de bulunan Antik Kent, hala bulunduğu yılların izlerini taşımaktadır.

Ulaşımının oldukça kolay olduğu bu yere ilçe minibüsleri ile ulaşabilirsiniz. Hakim bir tepede bulunan Kent, kurulduğu yıllarda hiç bir yere bağlı olmayan bağımsız bir site olma özelliğini taşıyor. Yapılan kazı ve bulgularla elde edilen bilgiler de zamanında yaşayan diğer sitelere herhangi bir bağlantısı olmadan bağımsız bir şekilde yaşayan bir sitedir.

Yabancı ve yerli turistlerin büyük ilgisini çeken kent, bir çok mirasını toprak üstünde bulundurduğu gibi diğer miraslarını ise toprak altında saklamaktadır. Tiyatro ve ninfeum gibi yapıların toprak altında düşünüldüğü bu yıllar öncesinin sitesi içerisinde bir çok hamam üç sahınlı bazilika gibi bir çok tarihi eser bulunmaktadır. Tabanlarının mozaikle olmasının sebebi hala çözemeyen uzmanlar, antik kent ile ilgili bir çok araştırmalara hala daha devam etmektedirler.

Titiopolis Antik Kentini gezerken gece kalacağınız çok güzel otellere ilçe minibüsleri ile şehir merkezi olan Anamur’a giderek buralarda bulunan oteller de kalabilir, günün yorgunluğunu atarak ertesi gün gezilerinize devam edebilirsiniz.

Şanlıurfa Sipahi Pazarı

Medeniyetin beşiği haline gelen Şanlı Urfa, topraklarında bir çok farklı kültürü ve dini bugüne kadar taşımaktadır. Meşhur Balıklı Göl’ü ile onbinlerce insanı aynı anda karşılayan il, ülkemizin en değerli illeri arasında yer almaktadır. Şehrin içerisinde balıklı gölden, harrana, onlarca tarihi camiden, surlara, tarihi mezarlıklardan, peygamberlere bir çok gezilip görülecek yerler vardır.

Bugün sizlere Şanlı Urfa’nın Sipahi Pazarını tanıtmak istedik. Güneydoğu Anadolu ziyaretleriniz de mutlaka gezmeniz gereken bir il olan Şanlıurfa’ya yolunuz düşerse mutlaka ve mutlaka sipahi pazarına uğramanızı isteriz. Balıklıgöl platosu içerisinde bulunan bu tarihi Sipahi pazarı, kapalı bir çarşıyı andırmaktadır. İçeriside bulunan yaklaşık 30 kadar taş dükkan, buradan alışveriş yapacak olan misafirlerini beklemektedir.

Sipahi pazarı içerisinde halı, kilim, deri yelek gibi bölgenin yöresel kıyafetlerini hediyelik bir şekilde sunuyorlar. Farklı bir kültüre sahip olan pazar, 400 yıldan bu yana her sabah saat 10’da yapılan dua ile esnaflar dükkanlarını açmaktadırlar. Büyük bir gelenek olan bu dua ile esnaflar, işlerinin bereketli ve hayırlı olacağına inanıyorlar.

Halı tutkunlarının her yıl kesinlikle geldikleri bu pazar içerisinde tamamen el yapımı ve Urfa’nın motiflerinin bulunduğu binlerce çeşit ve özellikle halılar bulunmaktadır. Yurt dışına da ithal edilen bu halılar, birinci sınıf kalitede olması açısından oldukça değerli halılardır.

Şanlı Urfa’ya yolunuz düşerse, Sipahi Pazarı uğramanız gereken duraklardan biridir. Buradan hediye almadan mutlaka çıkmayın.

Erzincan Tanıtımı ve Konaklama

Doğu Anadolu’nun güzide illerinden biri olan Erzincan, havası, insanı ve kültürüyle farklılık yaratmaktadır. Yapılan yatırımlar ile birlikte yeni otogarına ve hava alanına kavuşan şehir, piknik yerleri gezi alanları ile misafirlerine kapılarını açıyor.

Orta çağlı küçük bir şehir olan Erzincan, Ergan Kayak Merkeziyle, şelalesiyle ekşi suyu ile harika bir şehir olma yolunda ilerlemektedir.

Ergan Dağı Kayak Merkezi, şehrin hemen yanında olmakla beraber yeni açılmış bir kayak merkezidir. Acemi ve profesyoneller için pisti de bulunmakta olan kayak merkezi, kafesi ile tüm ihtiyaçlarınızı gidereceğiniz, güzel Erzincan havasında çayınızı – kahvenizi yudumlayacağınız bir yerdir.

Çağlayan şelalesinin tamamen doğal olduğu kent, şelale kısmında bulunan kendine has tavuğu ile ziyaretçilerine enfes bir tat sunuyor. Özellikle Çağlayan şelalesine gittiyseniz mutlaka restoranlarında bulunan meşhur tavuk yemeğinden yemelisiniz.

Ekşi Su mesire alanında ise arkadaşlarınızla – ailenizle güzelce bir piknik yapabilir. Adını aldığı ekşi suyundan da içebilirsiniz. Ekşi Su bildiğimiz maden suyundan farkı olmayıp, buradan çıkarılan su şişelenerek, Erzincan Maden Suyu markası ile pazarlamaya sunulmaktadır.

Erzincan içerisinde bulunan otellerde günün yorgunluğunu atabilir. Batıdan doğuya veya şehirler arası geçiş esnasında duraklayacaksanız, mutlaka Erzincan’da mola vermenizi tavsiye ederiz. Diğer doğu illerine nazaran kalite ve konfor şartlarının oldukça dikkat edilip, yeniden düzenlendiği şehirde tüm oteller gerekli standartlar çerçevesinde yeniden yapılandırılarak bölgede lider olma yolunda ilerlemektedir.

Pamukkale Tatili ve Oteller

Traverteni ile tüm dünyanın ilgisini çeken ve dünya miras listesine girmenin gururunu yaşayan Denizli, bugün bir çok ilimizden daha çok gelişmiş ve özellikle tarihi yerleri ile nam salmış şirin bir şehirdir. Traverteni ile anılan Denizli’yi bugün sizler için araştırdık.

Denizli, kaplıcaların, akan suların başkenti haline gelmiş, oldukça güzide bir şehrimiz. İçerisinde bulunan ve neredeyse dünya da hiç bulunmayan travertenleri ile göz doldurmakla beraber yepyeni turistlerinde buralarda gezinmesini, zaman geçirmesini sağlıyor.

Tarihi açıdan bir çok uygarlığa başkentlik ve şehirlik yapan şehir, özellikle doğal kaynakları ile oldukça cazibeli gelmiştir. Özellikle Pamukkale travertenlerin yanında bulunan antik kent ile ne kadar önemli bir noktada olduğunu az çok anlayabiliyoruz.

Pamukkale’ye ziyarete geldiyseniz,
Bu şehrin cazibesine, büyüsüne katılacaksınız.
İçerisinde bulunan onlarca özel kaplıca şifasının eklendiği harika oteller bulunmaktadır.
Özellikle kaynak sulardın, bölge de yerli turistlere yoğun bir ilgi izlenimi yaratmıştır. Bu sularda bir çok hastalık ve tutulmaların geçtiği görülmekle beraber, şifa kaynağı olmuş güzide bir yerdir.

Denizli Pamukkale, Türkiye turu yapacak ve yakın bir bölgeden buraya gelmek isteyenler için harika zaman geçirilecek, Pamukkale travertenlerinde gezerken zamanı bile unutacağınız oldukça güzide bir yerdir. Mutlaka görmenizi tavsiye etmekle beraber, otel fiyat ve tertiplerinde belirli standartlarının olduğu ve özellikle UNICEF tarafından dünya mirasları arasında bulunduğu için tüm otelcilerin hassas davrandığı bir yerdir.

Çeşmede Nostajik Bir Otel Eski Taş Otel

Eski bir otelde kalmak isteyen ve biraz olsun nostalji yaşamak, eski yılların dokusunu içine çekmek isteyenler için Çeşme’de harika bir otel sizleri bekliyor.

Tatilinizi Çeşme’de yaparken Musalla Mahallesinde, yorulmuş yılların bıraktığı keyifle farklı bir doku içerisinde tatilinizi yapıp, bu nostalji içerisinde tatil yapma istiyorsanız Eski Taş Otel tam size göre.

Konak tarzı yapısı, eski rum inşaat biçimi olan sakız tipi yığma 2 katlı otelde, her şey taştan ibaret. Filmlerde, dizilerde gördüğünüz nostaljik yapıya bürünmüş bu otelin konforunda dinlenirken, Çeşme’nin harika güneşinde bronzlaşabilir, deniziyle harika bir tatil geçirebilirsiniz. Eski Taş Otel, Çeşme’nin Musalla mahallesinde yer almaktadır. Burada hizmete açılmış olan otel, oldukça eski olmakla beraber hala eski dokusunu yıpranmadan korumuş bir şekilde. Özellikle nostaljik, modern ancak çok teknolojik olmayan sade ve sakin bir tatil isteyenler için ideal bir otel olan Eski Taş Otel, Çeşme etrafında ender bulunan ve sadece meraklılarına hizmet eden bir yapısı bulunmakta. 2013 yılında tamamen restorasyon yapılan otel tamamen modern, şık ve sakin bir yapısı mevcuttur.

Otel içerisinde havuzu, şezlongları da bulunmaktadır. Oldukça şirin bir yapısı olan otel, çalışanları ve tatlı bir huzuru sizlere sunuyorlar. Her odanın 20 – 25 m2 olan odalar. Oldukça tatlı, küçük ve samimi bir yapıya sahip. Her odası ayrı renklerle inşa edilmiş olan otel sizlere öz huzurunuzu ve sakinliğinizi sunuyor.

 

sizlere sunuyor.

Sapancada Microlight Hakkında Bilgi

Ülkemizde yeni tanınmaya başlanan bu spor Sapanca’da bir girişimcinin uçuş eğitimi ve diğer bilgileri vereceği okulu açması ile bölgede yapılmaya başlanmıştır.

70m. stabilize bir alanda havalanabilen bu uçaklar, hafif, ekonomik ve taşınabilir olması ile dünyada outdoor sporlar içerisinde oldukça revaçta.

Kızkalesinde Nerede Denize Girilir Bilgilendirme

Kızkalesi, masmavi denizi, uzun sapsarı kumsalı ile büyüleyici güzelliktedir. Kızkalesi sınırıları içerisindeki uzun plaj halk plajı olup, özgürce bu plajın istediğiniz yerinden denize girebilirsiniz.Kızkalesi Plajı dışında, Kızkalesine yakın Kocahasanlı Plajı, Ayaş Plajı, Tömük Plajı ve Kargıpınarı Plajlarından denize keyfile girebilirsiniz.