Pirincin kadınlara inanılmaz yararı

PIN

Kalp hastalıklarının ve bazı kanser türleri ile bir çok hastalığı önlemeye yardımcı olan kadınlara yönelik bir çok çalışma var.

Lif , demir ve folik asit içeren pirincin bir çok yararı var

Kadınlar, vücuttaki demir eksikliği nedeniyle demir eksikliği anemisine daha yatkın. Vücutta yeterli demir oranı olmadığında, kırmızı kan hücreleri için metabolizma hemoglobini üretemiyor. Aneminin en yaygın biçimi olan bu hastalık ABD’deki kadınların beşte birini konsantrasyon kaybı, nefes darlığı ve baş ağrısı gibi çeşitli semptomlar olarak etkiliyor.

Günlük demir ve folik asit gereksinimini karşılayamayan kadınlar için uzmanlar pirinci öneriyor ve pirincin kadınlara folik asit bakımından harika bir takviye olacağını söylüyor. Pirinç , yağsız süt ürünlerinden, kuruyemişlere ve meyvelere kadar katıldığı tüm yemeklere besin öğeleri, kıvam ve lezzet katıyor.

Folik asit

Vücut için önemli bir anlam taşıyan folik asit aynı zamanda beyin kanaması ve kalp krizi dahil risk gösteren kan homosistein düzeylerini düşürüyor. Amerikan Kalp Derneği’nin önemli bir yayını olan Circulation’da yayınlanan bir araştırma yazısında, folik asit çokluğu beyin kanamasından kaynaklı ölümleri azaltıyor. Ayrıca folik asit yumurtalık kanserini ve Alzehemir’ıda önlüyor.

 

Comment (1)

  1. Pirincin kadınlara inanılmaz yararı | Karaderili Group

    Ocak 8, 2015 at 14:09

    […] Kalp hastalıklarının ve bazı kanser türleri ile bir çok hastalığı önlemeye yardımcı olan kadınlara yönelik bir çok çalışma var. Lif , demir ve folik asit içeren pirincin bir çok yararı var Kadınlar, vücuttaki demir eksikliği nedeniyle demir eksikliği anemisine daha yatkın. Vücutta yeterli demir o… http://blog.karaderiligroup.com/pirincin-kadinlara-inanilmaz-yarari.html […]

Leave Your Comments