Tahriş olan deri için muhteşem iksirler

PIN

Tahriş olan deri iltihaba yol açabiliyor. Uzmanlar egzama benzeri olan bu hastalıktan kurtulmak için at kestanesi öneriyor.

Deri üzerinde bir nedene bağlı olarak meydana gelen iltihaplar deri iltihabı olarak tanımlanıyor. Ancak bu iltihaplanma egzama ile eşdeğer değil. Deterjanlar, fiziksel tahrişler, yağ ve sabunlar deri iltihaplarının nedeni.

Alerjik tahriş ise kozmetik ürünler, bazı çiçekler, penisilin sonucu meydana geliyor. İşte bu iltihaplanmalardan kurtaracak bitkisel kürler;

İşte o mucizevi iksirler: 

-At kestanesini ufalayın ve kaynayn suyun içine atıp bekledikten sonra süzün. Süzgeçte kalan parçaları iyice ezin ve tekrar suya atın biraz daha kaynattıktan sonra karışımı iltihaplanan bölgeye sürerek sarın.

-Bir fincan kaynayan suyun içine ince ince kıydığınız bir çay kaşığı taze ısırgan otu atın. Demlenince süzüp günde bir kere için.

-Bir litre suya dört çorba kaşığı çuha çiçeklerinin kökünü atın. Kaynatıp süzün ve gazlı bezi hazırladığınız suya batırıp tahriş olmuş bölgeye sürün.

-Bir litre suya dört çorba kaşığı ebegümeci koyun. Hafif ateşte kaynatıp süzün. Gazlı bezi hazırladığınız suya batırıp iltihaplı bölgeyi sarın.

-Kaynayan bir litre suya ince ince kıyılmış dulavrat otu kökünden iki kaşığı kadar katın. Bir gece beklettikten sonra iltihaplı bölgeyi yıkayın.

 

Comment (1)

  1. Tahriş olan deri için muhteşem iksirler | Karaderili Group

    Ocak 8, 2015 at 14:22

    […] Tahriş olan deri iltihaba yol açabiliyor. Uzmanlar egzama benzeri olan bu hastalıktan kurtulmak için at kestanesi öneriyor. Deri üzerinde bir nedene bağlı olarak meydana gelen iltihaplar deri iltihabı olarak tanımlanıyor. Ancak bu iltihaplanma egzama ile eşdeğer değil. Deterjanlar, fiziksel tahri… http://blog.karaderiligroup.com/tahris-olan-deri-icin-muhtesem-iksirler.html […]

Leave Your Comments