Yosunlu termal su Türkiye’nin yeni değeri

PIN

Türkiye termal kaynakları bakımından Avrupa’da 1. Dünya’da 7. sırada yer alıyor. Romatizmadan cilt rahatsızlıklarına, kireçlenmeden bel fıtığına kadar birçok hastalığa iyi geldiği iddia edilen termal suların birçok faydası olduğu ifade ediliyor. Sağlık turizmi arasında önemli bir yer tutan termal suların yüzyıllar öncesine dayanan bir geçmişi var. Kaplıcaların tesisleşmesiyle artık ismini termal tesislere bırakan, sağlığın yanında konforu da düşünerek yeni nesil gençleri de termal turizme çekmeyi hedefliyor.

Türkiye’nin önemli termal kaynaklarından biri de Kütahya Emet’te yeralıyor. Emet Termal Resort & Spa önemli merkezler arasında bulunuyor. Yurtdışında birçok enstitüde tedavi için kullanılan bu yosun sağlık turizminde önemli bir yer tutuyor.

Kaynak

Comment (1)

  1. Yosunlu termal su Türkiye’nin yeni değeri | Karaderili Group

    Kasım 27, 2014 at 11:19

    […] Türkiye termal kaynakları bakımından Avrupa’da 1. Dünya’da 7. sırada yer alıyor. Romatizmadan cilt rahatsızlıklarına, kireçlenmeden bel fıtığına kadar birçok hastalığa iyi geldiği iddia edilen termal suların birçok faydası olduğu ifade ediliyor. Sağlık turizmi arasında önemli bir yer tutan termal… http://blog.karaderiligroup.com/yosunlu-termal-su-turkiyenin-yeni-degeri.html […]

Leave Your Comments