Kars Büyük Katedral Bilgilendirme

Kars Büyük Katedral, şehrin en merak edilen tarihi değerlerinin başında geliyor. Büyük Katedral’in yapımı M.S. 990 yıllarına dayanmakta.Büyük Katedral, Bagratlı Kralı II. Sembat tarafından inşa edilen yapı Katedral Kraliçe Katrenide tarafından M.S. 1000-1010 yılları arasında bitirilmiştir.

Kars Büyük Katedral’in sağlam mimarisinin tamamında kesme taş kullanıldığı görülmekte. Mimarı, aynı yüzyıldaAyasofya Camii’nin tamiratını yapan Tridat’tır. 1060’lı yıllarda Sultan Alparslan’nın Anı bölgesini fethetmesiyle birlikte katedral camiye çevrilmiştir. Hatta fethin ilk namazı bu katedralde kılınmıştır. Camiye çevrildikten sonra Fethiye Camii adını almıştır.

Elif Durmaz

OTEL VE ÇALIŞANLAR MÜKEMMEL. BEN HERZAMAN HOŞNUTLUĞUMDAN DOLAYI AĞLAYARAK AYRILMAKTAN ÇOK SIKILDIM. OTELİ ÖNE ÇIKARAN ANİMATÖR AHMET BEY VE YARDIMCILARINA TEŞEKKÜRLER. LÜTFEN ANİMASYON GRUBUNU DEĞİŞTİRMEYİN.

Sema Aksu

HLC’NİN GÜLERYÜZLÜ İNSANLARI HEPİNİZİ ÇOK SEVDİM,HERŞEY MÜKEMMELDİ.SİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM. BİR DAHAKİ SENE BÜYÜK HAVUZA KARŞI EV İSTİYORUM 🙂

Şükran Aladağ

SİZLERİ ÇOK SEVDİM. BURAYI ÇOK SEVDİM. EKSİK OLAN HİÇBİR ŞEY YOK. ŞİMDİYE KADAR GÖRDÜĞÜM EN GÜZEL YER BURASI, İNŞALLAH 4 SENE SONRA BENDE ÜYE OLMAK İSTİYORUM.